جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی یکی از محبوب‌ترین راه‌های اخذ اقامت امارات به شمار می‌رود که سرمایه‌گذاران بسیاری به دنبال دریافت این نوع از اقامت هستند. دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک نه‌تنها یک روش مطمئن برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است؛ بلکه زمان اقامت نیز برای مالکان به‌راحتی قابل‌ تمدید خواهد بود.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

خرید خانه در دبی

شرایط اقامت در دبی برای ایرانیان نسبت به سایر کشورها قدری متفاوت است و از این نظر می‌بایست بهترین راه برای اخذ ویزای این کشور را اتخاذ کرد تا در طولانی‌مدت بازدهی مطلوبی داشته باشد. با خرید ملک در دبی می‌توان از 2 الی 10 سال در این کشور اجازه اقامت داشت و مدت‌زمان آن باتوجه‌به مبلغ سرمایه‌گذاری هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. اداره املاک و مستغلات دبی و همچنین اداره مهاجرت کشور امارات سرمایه‌گذاران و خریداران ملکی را ملزم می‌دارد تا صرفاً در مناطق به خصوصی از شهر که در شرف پیشرفت و صنعتی‌شدن هستند ملک خریداری کنند. البته لازم به ذکر است؛ که مبلغ سرمایه‌گذاری هر فرد نیز در انتخاب منطقه خرید ملک موردنظر تأثیرگذار خواهد بود. در ادامه این مطلب؛ ضمن بررسی بیشتر شرایط اقامت دبی با خرید ملک، در رابطه با مزایا و معایب خرید ملک در دبی و شرایط و مراحل آن نیز می‌پردازیم.

خرید ملک در دبی

امارات متحده عربی کشوری واقع شده در جنوب غرب آسیا و در حاشیه خلیج‌فارس است که با سایر کشورهای عرب‌زبان از جمله قطر، عربستان سعودی و عمان مرز مشترک دارد. این کشور به‌واسطه برخورداری از منابع طبیعی و سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش خصوصی، یکی از ثروتمندترین مناطق خاورمیانه و جهان به شمار می‌رود. خرید ملک در دبی تنها یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری مطمئن در امارات است که اقامت در این کشور را نیز به دنبال خواهد داشت. شرکت‌های ساختمانی بین‌المللی واقع در شهر دبی، ساخت‌وسازهای وسیعی را در مناطق صنعتی و روبه‌رشد این شهر در نظر گرفته‌اند. بدین ترتیب؛ می‌توان با یک انتخاب مطمئن و درست از طریق مشورت با بنگاه‌های فعال ملکی در دبی علاوه بر سرمایه‌گذاری بلندمدت، اقامت این کشور را نیز دریافت کرد. خرید ملک در دبی بسته به موقعیت منطقه و نوع ملک از 400 هزار درهم الی 30 میلیون درهم متغیر است. خوب است بدانید؛ صرفاً خرید ملک با مبلغ دلخواه در خاک کشور امارات از سوی اتباع خارجی،  منجر به دریافت اقامت این کشور نخواهد شد. بر اساس قوانین اداره مهاجرت؛ اخذ اقامت دبی تنها زمانی امکانپذیر است که فرد متقاضی حداقل مبلغ 750 هزار درهم را برای خرید ملک در دبی در نظر داشته باشد.

با خرید ملک در دبی به مبلغ حداقل 750 هزار درهم، اقامت 2ساله به فرد متقاضی اعطا می‌شود که مدت‌زمان آن نیز قابل‌تمدید خواهد بود. در صورت خرید مسکن به مبلغ حداقل 1 میلیون درهم امارات در شهر دبی نیز اقامت 5 ساله قابل دریافت خواهد بود. ناگفته نماند که مبلغ ذکر شده صرفاً به‌صورت نقدی مورد تأیید است.

از دیگر راه‌های اخذ اقامت دبی از طریق خرید ملک نیز خرید مسکن به مبلغ حداقل 2 میلیون دلار است که در این صورت امکان دریافت اقامت 10 ساله برای فرد متقاضی امکانپذیر خواهد بود. در این نوع از ویزا، فرد متقاضی می تواند نیمی از مبلغ را از طریق وام بانکی پرداخت نماید.

نکته قابل‌توجه این است که صرفاً خرید املاک مسکونی از جمله آپارتمان، ویلاهای مسکونی شهری و هتل‌آپارتمان‌ها مورد تأیید وزارت مهاجرت این کشور بوده و خرید املاک تجاری و.. به اخذ اقامت دبی منجر نخواهد شد.

همانطور که احتمالاً نیز می‌دانید؛ اقامت دبی با خرید ملک نیازمند ارائه مدارکی است که از سوی اداره مهاجرت و دولت امارات تعیین گردیده است. مدارک لازم برای اقامت دبی از طریق خرید ملک به شرح زیر هستند:

مراحل خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی نیازمند طی مراحلی است تا توسط اداره املاک و اداره مهاجرت کشور امارات به تأیید نهایی برسد. پیش از ارسال قرارداد خرید به اداره املاک ابتدا می‌بایست ملک موردنظر خود را در مناطقی که به تأیید اداره مهاجرت این کشور رسیده است انتخاب شود. سپس طی مذاکره با فروشنده و توافق طرفین بایستی حداقل ده درصد از مبلغ ملک به فروشنده پرداخت شده و به تأیید برسد. پس از آن نیز لازم است طرفین با مراجعه به اداره املاک کشور امارات قرارداد خود را به‌صورت رسمی ثبت کرده و فرایند انتقال سند به‌صورت قانونی انجام گیرد.

پس از اتمام مراحل ذکر شده جهت نهایی کردن فرایند اقامت، فرد متقاضی می‌بایست درخواستی به اداره املاک دبی مبنی بر اقامت فرد متقاضی ارسال کند. ارائه مدارکی از جمله اصل سند ملک، پاسپورت، عکس متقاضی به اداره املاک این کشور الزامی است. پس از دریافت نامه رسمی از سوی این اداره لازم است به همراه گواهی عدم سو پیشینه به اداره پلیس امارات تحویل داده شود. در مرحله آخر نیز بایستی تمامی مدارک اعم از؛ مدارک شناسایی فرد و خانواده، کپی سند ازدواج، گواهی عدم سوءپیشینه و… به‌صورت یکجا در اختیار اداره املاک و مستغلات دبی قرار گیرد تا فرایند اقامت قانونی و خرید ملک در دبی به‌درستی طی گردد.

مزایا و معایب اخذ اقامت دبی با خرید ملک

خرید ملک در دبی و اقامت از این طریق مزایا و معایب متعددی را برای مالکین به همراه خواهد داشت. در ذیل به شرح برخی از این موارد می‌پردازیم:

مزایای خرید ملک در دبی

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، خرید ملک در دبی یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در امارات است که منجر به اخذ اقامت این کشور نیز خواهد شد. باتوجه‌به افزایش قیمت ملک در دبی در طی چند سال اخیر، خرید ملک در این شهر سودآوری خوبی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این مسئله، امکان درخواست برای اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز وجود دارد. همچنین فرزندانی که بالای 18 سال هستند و مستقل از خانواده زندگی نمی‌کنند نیز، دریافت کارت اقامت برای آن‌ها از طریق این روش امکانپذیر است.

از دیگر مزیت‌های اخذ اقامت از طریق خرید ملک، زندگی در یک کشور پیشرفته و چندملیتی است. تنوع فرهنگی، دسترسی به فرصت‌های شغلی متنوع، رفاه نسبی و برابر، نرخ جرایم پایین، امنیت اجتماعی بالا و… برخی از مزایای اقامت در این کشور به شمار می‌روند.

معایب خرید ملک در دبی

یکی از اصلی‌ترین معایب اقامت در دبی از طریق خرید ملک، هزینه‌های سرسام‌آور خرید مسکن، مالیات‌ها و تعرفه‌هایی است که برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، فرایند پیچیده و زمان‌بر خرید ملک توسط اتباع نیز از دیگر مسائلی است که اغلب متقاضیان خرید ملک در دبی با آن مواجه هستند. از دیگر معایب خرید ملک در دبی نیز بحث عدم اجازه کار در کشور امارات توسط خریداران ملک است. در واقع، خرید ملک در دبی به‌تنهایی منجر به اجازه کار در این کشور نخواهد شد و متقاضیان می‌بایست به‌صورت جداگانه فرایند دریافت ویزای کار امارات را پیگیری کنند. 

جمع‌بندی

کشور امارات به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی چند سالی است که فرایند خرید ملک در این کشور را تسهیل نموده است. برای سرمایه‌گذاری در این بخش لازم است تا در مناطق خاصی که توسط اداره املاک دبی اعلام می‌شود  خرید ملک اقدام کرد. حداقل مبلغ لازم جهت خرید ملک در دبی 750 هزار درهم معادل 204000 هزار دلار است.  اقامت از طریق خرید ملک در دبی یک اقامت کوتاه‌مدت تا حداکثر ده‌ساله بوده و منجر به اخذ تابعیت و شهروندی نخواهد شد و صرفاً بسته به مبلغ سرمایه‌گذاری مدت‌زمان اقامت قابل‌تمدید خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم جهت دریافت خدمات مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری ملکی در کشور امارات، با مشاوران و کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.