جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهاجرت کاری به دبی

مهاجرت کاری به دبی یکی از مطمئن‌ترین راه‌های ورود به خاک کشور امارات است که افراد بسیاری را برای مهاجرت و ادامه زندگی در این کشور ترغیب کرده است. دبی از جمله پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی حاشیه خلیج‌فارس به شمار می‌رود و در طی سال‌های اخیر راه‌های متعددی از جمله جذب افراد مستعد در حوزه‌های مختلف را به‌عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر گرفته است.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

مهاجرت کاری به دبی

مهاجرت کاری به دبی و مراحل آن به یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به این نوع مهاجرت تبدیل شده است؛ به طوری که حدود 90 درصد از جمعیت شهر دبی شامل افرادی است که به قصد کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند. شرایط مهاجرت کاری به دبی برای ایرانیان، مشابه مهاجرین سایر کشورهاست و اقدام برای مشاغل درخواستی توسط ایرانیان در کشور امارات مانعی ندارد. در ادامه به بررسی ویزای کاری دبی و شرایط و مراحل آن خواهیم پرداخت.

روش مهاجرت کاری به دبی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم؛ کشور امارات به‌منظور سرمایه‌گذاری هدفمند در بخش منابع انسانی قصد دارد تا سال 2030 افراد مستعد بسیاری را در حوزه‌های مختلف شغلی جذب کند. مراودات سیاسی مناسب با سایر کشورها، بهره‌برداری از منابع طبیعی، سرمایه‌گذاری‌های کلان خارجی و فراهم‌آوردن رفاه نسبی برای مردم از جمله موارد ترغیب‌کننده برای مهاجرت کاری به دبی محسوب می‌شود. اتخاذ رویکرد سخت‌گیرانه ورود به خاک این کشور از طریق ویزای کاری این مسئله را ملزم می‌دارد تا تمامی قوانین و مواردی که دررابطه‌با اخذ این نوع ویزا در نظر گرفته شده است رعایت گردد. راه‌های متعددی جهت اخذ ویزای کاری دبی در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به ویزای سبز، ویزای استاندارد، ویزای جستجوی کار، جاب آفر و… اشاره کرد که در ادامه به توضیحاتی دررابطه‌با هر کدام از موارد ذکر شده می‌پردازیم.

ویزای کاری جاب آفر (Job Offer) دبی

ویزای جاب آفر همانطور که از نام آن پیداست به‌منزله دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اماراتی است. در این نوع از ویزا فرد متقاضی می‌بایست از طریق سایت‌های کاریابی بین‌المللی و یا با مؤسسات مربوطه از جمله: Future Tense، Accel Human Resource Consulting، RObbert Murray &Associates، GUIF Education و… ارتباط برقرار کرده و از این طریق اطلاعات کارفرمایانی که نیازمند جذب نیرو هستند را دریافت کند. پس از ارتباط با کارفرما و اعلام نیازمندی برای مشاغل مربوطه، کارفرما رزومه و اطلاعات متقاضی را بررسی کرده و پس از تأیید اولیه، طی مراحل دریافت ویزای کاری دبی توسط شخص آغاز می‌گردد. لازم به ذکر است، که کارفرما بایستی به اداره مهاجرت این کشور دلیل جذب نیروی کار خارجی برای فرصت شغلی مربوطه را اعلام کرده و به تأیید این اداره برساند. مدت‌زمان ویزای جاب آفر دبی حدود یک الی دو ماه بوده و در صورت تأیید کارفرما تا 5 سال قابل‌تمدید است. ناگفته نماند، که با دریافت ویزای کار دبی از طریق جاب آفر، صدور ویزای همراه برای اعضای خانواده متقاضی نیز امکانپذیر است.

ویزای سبز دبی

برنامه جذب سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی که استطاعت مالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و یا پرداخت مالیات را دارند از جمله برنامه‌های مهاجرتی کشور امارات محسوب می‌شود. از سال 2022 میلادی، اداره مهاجرت کشور امارات مهاجرت کاری دبی برای فریلنسرهای خارجی را تصویب کرد. طی این قانون افرادی که امکان خوداشتغالی و پرداخت مالیات این کشور را دارند، می توانند بدون نیاز به حمایت کارفرما از طریق ویزای کار وارد خاک این کشور شوند. از جمله نکات مثبت دریافت ویزای سبز دبی می‌توان به؛ فرآیند آسان دریافت ویزا و امکان اقامت خانواده فرد در این کشور اشاره کرد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای سبز کاری دبی باتوجه‌به نوع مشاغل و استطاعت مالی متقاضی می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، مدارک اصلی از جمله اثبات درآمد مکفی برای زندگی و پرداخت مالیات، مجوز ورود و ارائه مدرک تحصیلی معتبر برای تمامی افراد الزامی است.

ویزای جستجوی کار دبی

ویزای جستجوی کار بدین معنی است که فرد می‌تواند تا حداکثر یک سال در خاک امارات اقامت داشته و خود مستقیماً به جستجوی کار بپردازد. پس از دریافت شغل مربوطه و جلب رضایت کارفرما، متقاضی می‌تواند با تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری دبی مدت اقامت خود را در خاک این کشور افزایش دهد. لازم به ذکر است، در حال حاضر دریافت این نوع از ویزای کاری امارات برای ایرانیان مقدور نبوده و صرفاً می‌توان از طریق ویزای جاب آفر برای کار در دبی اقدام کرد.

ویزای طلایی دبی

این نوع از ویزای کاری دبی به افرادی از جمله پزشکان، ورزشکاران حرفه‌ای، مخترعان، کارآفرینان و افرادی که از نظر علمی در درجه مطلوبی قرار دارند تعلق می‌گیرد. مزایای ویزای طلایی برای این دسته از افراد شامل: دریافت بسته‌های خدماتی درمانی رایگان، امکان همراهی اعضای خانواده در کشور امارات و امکان سپری‌کردن مدت‌زمان طولانی و دلخواه خارج از خاک امارات است و از این نظر محدودیتی شامل این افراد نخواهد شد. متقاضیان جهت دریافت ویزای طلایی دبی ملزم‌اند تا در آزمون مربوطه که در وب‌سایت فدرال این کشور تعیین گردیده است؛ شرکت کنند تا شرایط آنان جهت اخذ این نوع از ویزا بررسی گردد.

ویزای استاندارد دبی

ویزای استاندارد یکی دیگر از انواع مهاجرت کاری به دبی است که تحت حمایت کارفرما صورت می‌گیرد. در این نوع از ویزا فرد متقاضی می‌تواند با دریافت پیشنهاد شغلی و امضای قرارداد کاری به‌صورت رسمی و قانونی در کشور امارات اقامت گزیند. اخذ ویزای استاندارد نیازمند تأییدیه از سوی وزارت کار و منابع انسانی کشور امارات بوده و پس از طی مراحل آن، فرد موردنظر می‌تواند از 2 تا 5 سال به‌صورت مستمر و به‌عنوان یک کارمند در خاک این کشور اقامت داشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار دبی

جهت دریافت ویزای کاری امارات متحده عربی لازم است تا مدارکی از قبیل، مدارک هویتی و شناسایی فرد و افراد همراه و همچنین مدارک مربوط به سابقه تحصیلی و کاری فرد متقاضی ارائه گردد. این مدارک به تفکیک شامل موارد زیر هستند:

هزینه درخواست ویزای کار دبی برای تبعه خارجی حدود 278 ریال وجه رایج کشور امارات است که بایستی توسط فرد به اداره مهاجرت امارات پرداخت شود. همچنین؛ هزینه ثبت فوری مدارک برای دریافت ویزای کار دبی نیز حدود 100 درهم در نظر گرفته شده است.

شرایط مهاجرت کاری به دبی

به‌طورکلی ویزای کاری دبی برای ایرانیان و مهاجرین سایر کشورها نیازمند دریافت مجوز ورود، کارت اقامت و همچنین دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اماراتی است. اقامت فرزند زیر 18 سال و همسر متقاضی در خاک این کشور بلامانع بوده و می توانند بعنوان همراه در کشور امارات اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است؛ همسر فرد متقاضی ب هنگام اقامت در خاک این کشور به‌صورت قانونی اجازه کار نداشته و در صورت اشتغال غیررسمی مشمول جریمه خواهد بود. از آن جایی که زبان رسمی کشور امارات عربی است صرفاً تسلط نسبی به این زبان برای دریافت مجوز کاری این کشور کافی است. اما افرادی که در مشاغل درمانی از جمله پزشک و پرستار مشغول به فعالیت‌اند و قصد مهاجرت کاری به دبی را دارند لازم است تا علاوه بر تسلط نسبی به زبان عربی، مدرک مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5/5 را به هنگام درخواست ویزای دبی ارائه دهند. به‌طورکلی باتوجه‌به حضور ملیت های مختلف در این کشور پرکاربردترین زبان جهت تعامل بین افراد زبان انگلیسی است. بنابراین نیاز است تا پیش از اقدام به مهاجرت کاری دبی، دانش زبانی خود را تا حد مطلوبی ارتقا دهید.

علاوه بر این؛ ارائه مدرک تحصیلی متناسب با رده شغلی فرد متقاضی نیز از جمله موارد مهمی است جهت دریافت ویزای کار دبی بایستی در نظر گرفته شود. مشاغل تخصصی نیازمند ارائه مدرک کارشناسی و یا کاردانی بوده و مشاغلی که به‌صورت حرفه‌ای  دنبال می‌شوند نیز نیازمند ارائه حداقل مدرک دیپلم دبیرستان هستند.

خوشبختانه کشور امارات رویکرد سخت‌گیرانه‌ای برای شرایط سنی متقاضیان مهاجرت کاری نداشته و حداقل سن لازم برای دریافت مجوز کار را 18 سال تمام اعلام کرده است. تنها کافی است که رضایت کارفرما برای جذب نیروی کار جلب شود. ممکن است محل کار موردنظر جهت جذب نیروی کار اعلام شده رده سنی خاصی را مدنظر داشته باشد که در این صورت متقاضیان خارج از بازه سنی اعلامی توسط شرکت، از طرف کارفرما مورد تأیید قرار نخواهند گرفت.

در کشور امارات حقوق افراد اغلب به دو صورت ساعتی و ماهیانه پرداخت می‌شود. بدین ترتیب؛ میانگین حقوق یک فرد شاغل تبعه خارجی به‌ازای هر ساعت 120 درهم و میانگین حقوق ماهانه نیز حدود 21 هزار درهم است.

مشاغل موردنیاز مهاجرت کاری به دبی

اغلب افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور امارات را دارند به دنبال تخصص و مهارتی هستند که باتوجه‌به کشور مقصد از نظر مالی بازدهی بالایی داشته باشد. باتوجه‌به شرایط کاری دبی و پیشرفت سریع کشور امارات در بخش مربوط به علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی، می‌توان گفت که بیشترین نیاز به نیروی کار در این کشور مربوط به  مهندسان حوزه آی‌تی و ارتباطات است. پس از آن نیز مشاغل درمانی، حسابداری و امور مالی، مدیر اجرایی، کارشناس بازاریابی، هتلداری، گردشگری و…از جمله مشاغل پردرآمد دبی محسوب می‌شوند. در جدول زیر به تفکیک مشاغل مهم کشور امارات به همراه میانگین درآمد سالانه آن‌ها ذکر گردیده است:

مشاغل موردنیاز دبی (با درآمد بالا) میانگین درآمد سالانه (درهم)
مدیر اجرایی 75 الی 135 هزار
وکیل 34 الی 160 هزار
مهندسان کامپیوتر و هوش مصنوعی 50 الی 80 هزار
حسابداری و امور مالی 50 الی 90 هزار
پزشک متخصص 55 الی 120 هزار
کارشناس بازاریابی 80 الی 100 هزار
منابع انسانی ارشد 18 الی 24 هزار

جمع‌بندی

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد؛ کشور امارات همواره باهدف افزایش منابع انسانی و سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی به دنبال افزایش درآمد از طریق جذب افراد متخصص است. بدین منظور؛ مهاجرت کاری به امارات یکی از بهترین راه‌های ورود و اقامت در خاک این کشور محسوب می‌شود. پیش از اقدام برای اخذ ویزای امارات بایستی توجه داشت که این کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای اعطای اقامت طولانی‌مدت و یا دائم در نظر دارد. اغلب اقامت‌های کاری تبعه خارجی توسط کارفرما تمدید خواهد شد که این مسئله نیازمند جلب رضایت کارفرما توسط فرد متقاضی است. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر دررابطه‌با راه‌های مهاجرت کاری به دبی  با کارشناسان مربوطه در این مجموعه در ارتباط باشید.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.