جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای گاردین استرالیا

کشور استرالیا هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویانی است که رویای تحصیل در یکی از دانشگاههای رده بالای این کشور را در سر می پرورانند. در مقابل والدینی هم هستند که با نگاهی آینده نگر تصمیم می گیرند که کودکانشان را از همان ابتدا برای تحصیل به کشور فرصتها بفرستند تا مطابق استانداردهای جهانی آموزش ببینند ، با فرهنگ این کشور انس گرفته و انگلیسی را مثل یک شهروند استرالیایی یاد بگیرند تا راه را برای زندگی بهترو موفقیت های علمی و مهارتی آنها در آینده هموار کنند.

دولت استرالیا ویزای گاردین یا ساب کلاس 590 را که به عنوان ویزای والدین یا سرپرست هم شناخته می شود ، به همین منظور وضع کرده است. به عبارتی این ویزا مخصوص دانش آموزان زیر 18 سال است که برای تحصیل در استرالیا نیاز به همراهی یکی از والدین یا سرپرست خود دارند.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای گاردین استرالیا

کشور استرالیا هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویانی است که رویای تحصیل در یکی از دانشگاههای رده بالای این کشور را در سر می پرورانند. در مقابل والدینی هم هستند که با نگاهی آینده نگر تصمیم می گیرند که کودکانشان را از همان ابتدا برای تحصیل به کشور فرصتها بفرستند تا مطابق استانداردهای جهانی آموزش ببینند ، با فرهنگ این کشور انس گرفته و انگلیسی را مثل یک شهروند استرالیایی یاد بگیرند تا راه را برای زندگی بهترو موفقیت های علمی و مهارتی آنها در آینده هموار کنند.

اما قطعا برای هر پدر و مادری بخصوص والدین ایرانی فرستادن کودک زیر 18 سال خود به کشوری در آنسوی کره زمین بسیار نگران کننده و حتی غیر ممکن می نماید. اما جای نگرانی نیست. زیرا ویزای گاردین استرالیا این امکان را به والدین یا قیم قانونی دانش آموز می دهد تا برای حمایت و مراقبت از دانش آموز همراه او به استرالیا برود.

 

دولت استرالیا ویزای گاردین یا ساب کلاس 590 را که به عنوان ویزای والدین یا سرپرست هم شناخته می شود ، به همین منظور وضع کرده است. به عبارتی این ویزا مخصوص دانش آموزان زیر 18 سال است که برای تحصیل در استرالیا نیاز به همراهی یکی از والدین یا سرپرست خود دارند.

همچنین ممکن است دانش آموزی به دلایلی مثلا مشکلات جسمی بعد از سن 18 سال هم نیاز به مراقبت داشته باشد. در این صورت باز هم ویزای گاردین به او تعلق می گیرد. تا همچنان از حمایت مادی و معنوی والد یا قیم قانونی خود برخوردار بماند.

0 تا 100 ویزای گاردین استرالیا

بر اساس قوانین مهاجرتی استرالیا دانش‌آموزان مهاجر زیر 18 سال باید مراقبت و پشتیبانی تمام وقت داشته باشند. بنابراین، در طول تحصیل خود باید توسط یکی از والدین یا قیم قانونی، همراهی و پشتیبانی شوند (که این قیم می تواند پدربزرگ، مادر بزرگ، برادر یا خواهر، عمه، عمو، خاله و دایی باشد)

برای رسیدن به این هدف، ویزای گاردین یا همان زیرگروه 590 ایجاد شده است. دانش‌آموزان زیر 18 سال واجد شرایط ویزای گاردین هستند که اغلب با نام ویزای والدین یا سرپرست شناخته می‌شود. به عبارت دیگر، برای تحصیل در استرالیا به یک همراه (سرپرست) نیاز دارند.اما همانطور که پیشتر گفته شد، در صورت اثبات مشکلات جسمی دانش آموز، پس از 18 سال هم ممکن است ویزای سرپرست به او تعلق بگیرد.

اولین گام به سوی گرفتن ویزای گاردین استرالیا، وارد کردن کودکتان به یک مدرسه معتبر استرالیا است.

شرایط ویزای گاردین استرالیا

مزایای ویزای گاردین استرالیا

مهمترین مزیت ویزای گاردین امکان همراهی با فرزندتان در طول تحصیل است.

اما این ویزا مزایای دیگری هم دارد که در زیر به آنها می‌پردازیم:

سه نوع ویزای مهارتی استرالیا ویزاهای 189، ویزای 190 و ویزای 491 هستند. شرایط این ویزاها از جهاتی به هم شبیه و از جهاتی با هم متفاوتند. تفاوت آنها بیشتر مربوط به نوع اقامت، امتیازبندی و شرایط آنهاست. برای آشنایی بیشتر شما با شرایط هر یک، در زیر آنها را مقایسه می کنیم:

1- اقامت موقت در استرالیا

2- امکان رفت و آمد به استرالیا

با این ویزا می‌توانید به استرالیا سفر کنید و سپس با یک ویزای توریستی به خانه بازگردید. این امر به شرط همراهی فرزندتان (زیر 18 سال) در زمان خروج از استرالیا صادق است. در غیر این صورت ویزای شما منقضی می شود.

3- امکان ثبت نام در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی (Elicos)

(به مدت 20 ساعت در هفته)

4- شرکت در دوره های آموزشی با مدت زمانی کمتر از سه ماه

 (فرد گاردین مسئول هزینه‌های این جلسات آموزشی است.)

تفاوت بین ویزای گاردین استرالیا و ویزای همراه

ویزای همراه برای افرادی است که می‌خواهند با یکی از اعضای خانواده‌شان به استرالیا مهاجرت کنند. این مهاجرت ممکن است به وسیله ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری انجام شود.

ویزای گاردین هم نوعی ویزای همراه است، اما از جهاتی با ویزای همراه متفاوت است: ویزای همراه یکی از راههای مهاجرت به استرالیا است که باید از طریق مسیرهای مهاجرتی که وضع شده اند، اقدام شود. اما دریافت ویزای گاردین فقط شامل حال والدین یا قیم قانونی دانش‌آموزان زیر 18 سال می شود.

برای فرد گاردین هم شرط سنی و هم شرط مالی وجود دارد. (بیشتر از 21 سال و تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های دانش‌آموز)

چه کسانی می توانند ویزای گاردین دریافت کنند

الف) والدین یا سرپرست قانونی دانش‌آموزی که ویزای تحصیلی دارد.

ب) قیم قانونی دانش آموز: قیم باید 21 سال به بالا داشته باشد و باید کتباً توسط والدین یا سرپرست قانونی دانش‌آموز معرفی شده باشد. قیم می تواند پدر و مادر تنی یا ناتنی، پدربزرگ و مادربزرگ، برادر و خواهر، خاله ، عمه، عمو یا دایی دانش‌آموز باشد.

نکته: بدون شک، مهمترین شرط برای دریافت ویزای گاردین استرالیا تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل دانش‌آموز است.

چه کسانی برای ویزای گاردین استرالیا واجد شرایط نیستند؟

شرایط اخذ ویزای گاردین استرالیا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای گاردین استرالیا

توجه: یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای گاردین این است که اثبات کنید متقاضی اقامت موقت هستید.

مدارک زیر در پشتیبانی از ادعای شما مفیدند

وابستگی خانوادگی در کشور مبدأ (مثلا همسر یا فرزندان)

گواهی‌نامه کارفرما که اجازه مرخصی را تایید می‌کند

باید یک بلیط برگشت از استرالیا ارائه شود

شما باید مدارکی دال بر اثبات مالکیت یا دارایی‌های قابل توجه در کشور خود را ارائه دهید

هزینه ویزای گاردین استرالیا

هزینه ویزا معمولاً به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود:

الف) هزینه‌های دولتی

ب) هزینه‌های جانبی

هزینه‌های دولتی برای صدور ویزای فرد گاردین (زیرگروه 590) در پایین آورده شده‌اند:

هزینه صدور ویزا برای هرکدام از فرزندان زیر 18سال:  160

هزینه صدور ویزای گاردین برای متقاضی اصلی:  710

هزینه صدور ویزا برای همسر متقاضی:  485

اما برای دریافت ویزای گاردین استرالیا، شما همچنین باید برای چندین هزینه جانبی  نیز بودجه اختصاص دهید، از جمله:

  • آزمون‌های سلامت جسمی و روانی
  • تهیه بیمه‌ی درمانی در استرالیا (برای حداقل یک سال)
  • ارزیابی‌های بیومتریک
  • ترجمه اسناد و مدارک
  • دریافت گواهی عدم سوء پیشینه
  • هزینه‌های وکیل مهاجرت (در صورت لزوم)
  • هزینه خرید بلیط

شرایط و مدارک اثبات تمکن مالی

اثبات پایداری مالی فرد گاردین یک پیش‌نیاز برای دریافت ویزای گاردین استرالیا است. به طور خاص، فرد گاردین باید اثبات کند که می‌تواند حداقل برای یک سال هزینه‌های زندگی خود و دانش‌آموز و هر همراه اضافی را تأمین کند.

در این مرحله، شما باید اسناد و مدارکی را به مقامات مهاجرت استرالیا ارائه دهید که پایداری مالی شما را نشان دهند. این اسناد عبارت‌اند از:

1
اثبات توان مالی برای حداقل 12 ماه
که شامل مدارک اعتباری برای تامین هزینه مسکن، هزینه‌های زندگی، بلیط هواپیما به استرالیا، و هزینه‌های آموزشی (برای دانش‌آموز، فرد گاردین و وابستگان).
2
اسنادی که توان مالی همسر فرد گاردین را نشان می‌دهد
این اسناد تنها در صورتی لازم است که متقاضی بدون همسر به استرالیا سفر کند. در این حالت، همسر فرد گاردین باید ثابت کند که می‌تواند متقاضی و همراهان را تامین مالی کند و باید حداقل 70,000 دلار استرالیایی در سال درآمد داشته باشد. این اسناد باید در مکاتبات رسمی شامل اظهارنامه‌های مالیاتی و به نام همسر فرد گاردین آورده شوند. البته دارایی همسر و منابع مالی او برای حمایت از گاردین و دانش آموز باید از نوع منقول و قابل جابجایی باشد. مانند سپرده بانکی، بورس، وام دولتی یا بانکی.
3
هزینه زندگی افراد
هر فرد خانواده هزینه‌های زندگی مختلفی دارند که تا حدودی توسط سبک زندگی‌شان تحت تأثیر قرار می‌گیرد. از طرفی، هزینه‌های سالیانه زندگی فرد گاردین حدود 20,000 دلار استرالیایی تخمین زده شده، در حالی که برای دانش‌آموزان نزدیک به 3,000 دلار هستند

زمان انتظار برای دریافت ویزای گاردین استرالیا

برخی از معیارها از جمله شرایط شخص گاردین، زمان اقدام ، حجم درخواست‌های درصف انتظار در سفارت، و بار کاری دپارتمان مهاجرت استرالیا بر مدتی که طول می‌کشد تا یک ویزا تکمیل شود تأثیر میگذارند.

با این حال، در شرایط عادی

برای 90٪ از درخواست‌ها:  حدود 4 ماه

برای 70٪ از درخواست‌ها:  حدود 3 ماه

و برای 25٪ از درخواست‌ها:  حدود 23 روز ‌

این را در نظر بگیرید که چندین مورد ممکن است باعث ایجاد تأخیر در فرآیند صدور ویزا شود. این موارد عبارتند از:

عدم پرداخت هزینه‌های مورد نیاز اداره مهاجرت برای پردازش و بررسی مدارک

نواقص پرونده و اسناد متقاضی ویزای گاردین

ممکن است که دپارتمان مهاجرت استرالیا از شما مدارک و اسناد بیشتری بخواهد

عدم تکمیل صحیح فرم ها و مدارک

مدت اعتبار ویزای گاردین استرالیا

اگر پس از انجام همه این مراحل موفق به اخذ ویزای گاردین شدید، لازم است بدانید چه مدت مجاز به اقامت در استرالیا هستید.

با این ویزا تا زمانی که دانش آموز به سن 18 سالگی برسد، می توانید در استرالیا اقامت داشته باشید.

ویزای گاردین استرالیا با همه مزایایی که دارد، محدودیت ها و چالش هایی هم دارد که کارشناسان ما در ویزامدرن، شما را با آنها آشنا می کنند.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.

محدودیت های ویزای گاردین استرالیا

ویزای گاردین استرالیا یک ویزای اقامت موقت است، اما برخلاف سایر ویزای‌های موقت، مسیری برای دریافت اقامت دائم ارائه نمی‌دهد.
دارندگان ویزای گاردین مجاز به کار در استرالیا نیستند مگر اینکه مجوز کار دریافت کنند.
فرد گاردین نمی تواند دردانشگاه‌ها یا کالج‌های استرالیا مشغول به تحصیل شود.

در این مقاله از ویزامدرن شما را با شرایط، نیازمندی ها و چالش های ویزای گاردین استرالیا آشنا کردیم. برای اخذ ویزای گاردین استرالیا علاوه بر شرایط و اسناد لازم، افزایش معلومات و آگاهی از بندهای قانونی و تجارب دیگران و نیز استفاده از راهنمایی وکلای باتجربه است که میتواند شانس پذیرش شما را هرچه بیشتر افزایش دهد.