جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا، بزرگ‌ترین جزیره روی زمین ، بزرگترین کشور اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است. این جزیره میان اقیانوس‌های آرام و هند واقع شده است و دارای جاذبه‌های گردشگری بی نظیری است،  طبیعت بکر و گونه های منحصربفردی  همچون کانگروها در این منطقه و نیز سواحل مرجانی آن، بهشتی برای علاقمندان به طبیعت است. این کشور با داشتن 755 گونه زیستی، متنوع ترین کشور در جهان از لحاظ زیست بوم است . چنانکه گویی آینه تمام نمایی است که آنچه بر زمین گذشته در آن نمود می یابد.  بازدید از جوامع بومی و اولین ساکنان استرالیا ما را به گذشته های دور این سرزمین میبرد و سفر به شهرهای مدرنی همچون سیدنی و ملبورن تجسمی از سفر به آینده است. اگر قصد شما ازسفر به استرالیا تفریح، دیدار با خانواده، یا شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات کاری است، باید برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کنید.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای توریستی استرالیا

هر سال، میلیون‌ها نفر از ویزای توریستی برای سفر به استرالیا استفاده می‌کنند. دریافت یک ویزای توریستی ممکن است برای سفر و تفریح، دیدار از خانواده، حضور در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی باشد.

ویژگی‌های اصلی ویزای توریستی استرالیا

انواع ویزای توریستی استرالیا

با توجه به دلیل سفر متقاضی، ویزای توریستی استرالیا (زیرگروه 600) به سه جریان اصلی (TOURIST STREAM) تقسیم می‌شود. بنابراین، جهت اخذ ویزا، با توجه به هدف خود از سفر، باید یکی از این جریان‌ها را انتخاب کنید:

1
جریان گردشگری (Tourist stream)
سفر به استرالیا فقط با هدف بازدید و تفریح
2
جریان حمایت خانواده (Sponsored family stream)
سفر تفریحی به استرالیا و دیدار خانواده
3
جریان بیزنسی (Business visitor stream)
سفر به استرالیا برای اهداف تجاری، شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی و …

1- جریان گردشگری استرالیا

 جریان گردشگری، معمولترین نوع ویزای توریستی برای سفرهای تفریحی و توریستی به استرالیا است . اگر هدف شما از سفر به استرالیا تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری است و هیچ یک از اقوام درجه یک شما در آنجا زندگی نمی‌کنند یا شهروند نیستند، این ویزا مناسب شماست.  برای دریافت این ویزا، شما نیاز به دعوتنامه ندارید.

نکته1: مدت اعتبار این ویزا به علت سفر شما بستگی دارد. بر اساس شرحی که از اقامت مورد نظر خود در این کشور ارائه داده‌اید، سفارت استرالیا تصمیم خواهد گرفت که ویزای شما چه مدت معتبر باقی خواهد ماند. این مدت معمولاً بین سه تا دوازده ماه می باشد.

نکته2: همچنین سفارت می تواند مشخص کند که ویزای شما از نوع یک بار ورود  (Single Entry)  باشد یا چندبار ورود (Multiple Entry). در صورت صدور ویزای چندبار ورود (مالتیپل) تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد میتوانید چند بار از استرالیا خارج شده و مجددا به این کشور سفر کنید.

نکته3: با ویزای توریستی استرالیا شما مجاز به ثبت نام در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت سه ماهه هستید، اما اجازه کار کردن ندارید.

نکته4: برای اخذ ویزای گردشگری استرالیا، شما باید دارای سابقه‌ی سفر و سرمایه کافی باشید.

2- جریان حمایت خانواده استرالیا

روش دیگر برای درخواست ویزای توریستی به استرالیا از طریق دعوتنامه یکی از اعضای خانواده است. در این حالت، اسپانسر که شهروند یا مقیم دایم استرالیاست باید برای شما یک دعوت‌نامه ارسال کند.

همچنین، اگر در حال تحصیل در استرالیا هستید، می‌توانید برای اعضای خانواده‌تان (پدر و مادر، خواهر و برادر) نیز ویزای توریستی درخواست کنید. به طور معمول، والدین راحت تر از سایر اعضای خانواده می‌توانند ویزای توریستی دریافت کنند.

مثلا می‌توانید با ارسال دعوتنامه خانواده‌تان را به مراسم فارغ‌التحصیلی یا جشن ازدواج خود دعوت کنید تا در روزهای خاطره انگیز زندگیتان در کنارتان باشند.

لازمه‌ی دریافت این نوع ویزا این است که متقاضی یک مبلغ مشخص نزد دولت استرالیا به ودیعه بگذارد. در حال حاضر این مبلغ معادل 15,000 دلار استرالیایی است. اما پس از بازگشت شما، این مبلغ به اسپانسر بازپس داده می شود.

شرایط اسپانسر برای ارسال دعوتنامه

• نسبت خویشاوندی اسپانسر: اسپانسر فقط برای اعضای نزدیک خانواده می‌ تواند دعوتنامه ارسال کند که این نسبت‌ها شامل همسر، شریک زندگی، فرزندان، نوه ها، برادران و خواهران، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، عمه ،عمو، خاله‌، دایی خواهرزاده‌ها و برادرزاده ها میباشد.

• وضعیت اقامتی اسپانسر: شهروندی یا اقامت دایم استرالیا

• شرط سنی: حداقل 18 سال

3- جریان بیزینسی برای اهداف کاری

اگر سفر شما به استرالیا برای انجام قرارداد کاری و یا شرکت در کنفرانس یا مصاحبه شغلی و غیره است، باید از طریق جریان ویزای توریستی بیزینسی اقدام کنید و در طول اقامت در استرالیا شما مجاز به تحصیل یا کار نخواهید بود.

 ویزای توریستی بیزینسی  میتواند از نوع (multiple entry) یا چند بار ورود باشد. اگر ویزای مالتیپل ورود به شما اعطا شود، تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد میتوانید به دفعات به استرالیا وارد یا از آن خارج شوید.

 

شرایط ویزای توریستی استرالیا

بسته به جریان ویزای شما، الزامات مختلفی برای ویزای گردشگری به استرالیا اعمال می‌شود. به عنوان مثال، برای اخذ ویزای گردشگری ، هیچ نیازی به اسپانسر یا دعوتنامه ندارید اما برای جریان حمایت فامیلی داشتن اسپانسری که شرایط مذکور را داشته باشد ضروری است.

تمکن مالی
شما باید اسنادی را ارائه دهید که نشان دهنده توانایی شما برای پرداخت هزینه‌های ویزای گردشگری استرالیا باشد. این نشان می‌دهد که شما قادر به پرداخت هزینه‌های اقامت و مخارج روزمره خود در حین بازدید از استرالیا هستید. برای این منظور، باید به سفارت استرالیا بین 60 تا 80 دلار برای هر روز اقامت خود ارائه دهید. همچنین باید اسنادی ارایه دهید که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد. (مانند فیش حقوقی یا تراکنش‌های حساب جاری فعلی)
سابقه سفر
سوابق سفرهای گذشته شما میتواند در دریافت ویزای گردشگری استرالیا به شما کمک کند. به عبارت دیگر، هر چه تعداد و اهمیت مهرهای موجود در پاسپورت شما بیشترباشد ، شانس دریافت ویزای گردشگری استرالیا برایتان بیشتر میشود.
اسپانسر استرالیایی
داشتن یک اسپانسر فامیلی یکی از شرایط اساسی برای درخواست ویزای توریستی استرالیا از طریق جریان حمایت خانواده است. این بدان معناست که در صورت بروز مشکلات مالی هنگام بازدید از استرالیا ، اسپانسر مسئول پرداخت هزینه‌های شما خواهد بود. اسپانسر باید نشان دهد که قادر به فراهم کردن حمایت مالی از شما و پرداخت صورتحساب‌هایتان است.
اثبات بازگشت
باید افسر اداره مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که هیچ قصدی برای اقامت در این کشور ندارید و پس از انقضای ویزای توریستی، به کشور خود باز می‌گردید.
عدم وجود بدهی‌های معوقه
عدم وجود بدهی‌های پرداخت نشده به استرالیا یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای توریستی است. بنابراین، شما باید ابتدا هر بدهی معوقه‌ای که به دولت استرالیا دارید را پرداخت کنید و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مهمترین مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

در این مرحله نیازی به تایید ترجمه توسط دادگستری نیست. ترجمه‌های ناتی هم توسط سرویس مهاجرت استرالیا پذیرفته می‌شوند. مهر ناتی مهری است که به مترجمان کتبی و شفاهی تایید شده توسط کشور استرالیا داده میشود. مترجمانی که مهر ناتی استرالیا را دریافت می کنند، در نزد مقامات استرالیایی اعتبار بالایی دارند. 

علاوه بر این، چند نکته وجود دارد که در مورد ارسال مدارک برای دریافت ویزای توریستی استرالیا باید به آنها توجه کنید:

بانک باید نامه تمکن مالی را به زبان انگلیسی ارائه دهد. لازم است حداقل 10,000دلار استرالیا در حساب شما وجود داشته باشد.
بهتر است گواهی اشتغال به کارشما همراه با تأییدیه مرخصی شما ارائه شود. با این کار، می‌توانید ثابت کنید که مرخصی کوتاهی‌ از کار گرفته‌اید و پس از انجام سفر، قصد بازگشت به کشور خود را دارید.
در صورتی که از مسیر حمایت خانواده درخواست می‌دهید،علاوه بر دعوتنامه باید اطلاعات کامل مربوط به اسپانسر از قبیل کپی پاسپورت، مدارک تایید تابعیت استرالیا، اطلاعات حساب بانکی، اسناد مالیاتی، فیش حقوقی وآدرس کامل اسپانسر ارائه شود. همچنین برای اثبات نسبت خانوادگی، باید شناسنامه اسپانسر و والدین مشترک خود را نیز ارائه دهید.
اگر دانشجو یا دانش آموز هستید، برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، بهتر است کارت دانشجویی و گواهی‌ اشتغال به تحصیل خود را ضمیمه مدارک کنید.
توصیه می‌شود که یک انگیزه نامه تهیه کنید که دلایل بازدید از استرالیا و رزرو هتل و نیز برنامه‌هایی که در آنجا برای خود تدارک دیده‌اید را توضیح دهید.

اثبات بازگشت از استرالیا

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، اثبات خروج از کشور در زمان انقضای ویزا یکی از شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا است. به عبارت دیگر، شما باید مقامات مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که هدف شما از بازدید از این کشور تنها ملاقات با خانواده یا شرکت در یک کنفرانس یا مأموریت شغلی است. بنابراین، شما در پایان مدت اعتبار ویزای توریستی از استرالیا خارج خواهید شد.

برای این هدف، باید مدارک و اسنادی را ارائه دهید که تمایل شما به بازگشت به کشور خود را نشان می دهد ، از قبیل:

با همه این تفاسیر باز هم بهتر است که برای اثبات بازگشت به کشور خود ، با یک وکیل مهاجرت استرالیایی مشورت کنید تا اثبات کنید که می‌خواهید به کشور خود بازگردید. وکیل مهاجرت نامه‌ای حقوقی به افسر پرونده ارائه می‌دهد که دلایل بازگشت شما را با بیان بندهای قانونی مربوطه توضیح می‌دهد. در جریان بررسی درخواست ویزای توریستی، این نامه برای افسر پرونده اهمیت زیادی دارد زیرا  وکیل مهاجرت با استفاده از زبان حقوقی و استدلال قانونی می تواند افسر پرونده را متقاعد کند .

او همچنین از طریق پورتال خود ، پرونده شما را با یک کد به اداره مهاجرت ارسال می‌کند. در نظر داشته باشید که فقط وکلایی که به طور رسمی در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ثبت شده‌اند مجاز به انجام این کار هستند.

همچنین باید تأکید کنیم که استخدام یک وکیل هیچ‌گونه تضمینی برای صدور ویزای شما ایجاد نمی‌کند. با این حال، می‌تواند احتمال ریجکت شدن ویزای شما را به شدت کاهش دهد.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.

نحوه‌ی درخواست ویزای توریستی استرالیا

برای درخواست ویزای توریستی استرالیا میتوانید به صورت آنلاین اقدام کنید. به فرآیند ارسال مدارک لازم برای ویزای استرالیا لاج (Lodge) یا لاجمنت (Lodgement)میگویند. مراحل درخواست ویزای توریستی آنلاین یا لاج آنلاین به شرح زیر است:

1- ایجاد حساب کاربری در (immiAccount) سایت اداره مهاجرت استرالیا.

2- دانلود فرم هایی که در سایت قرار داده شده و تکمیل آنها.

در نظر داشته باشید که مدارک مورد نیاز باید بر طبق فرمت هایی که قابل قبول هستند ارسال شوند. تنها فرمت های قابل قبول PDF ، TIFF، JEPG , وBMP هستند.

3-اسکن مدارک مورد نیاز و سپس ارسال آنها به همراه فرم های پر شده به سایت سفارت استرالیا

4- پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا به صورت آنلاین.

5- باید تأکید شود که شما پس از ارسال مدارک و دریافت نامه انگشت نگاری فقط ۱۴ روز برای انگشت نگاری فرصت دارید. خوشبختانه این کار در ایران انجام می شود و برای انجام آن نیازی به سفر به خارج از کشور نیست.

هزینه دریافت ویزای توریستی استرالیا

هزینه دریافت ویزای توریستی استرالیا به این بستگی دارد که آیا درخواست خود را از داخل استرالیا یا از خارج از آن ارسال می‌کنید.

• اگر از ایران درخواست دهید هزینه این ویزا 190 دلار استرالیایی است.

• اگر درخواست خود را از داخل استرالیا ارسال می‌کنید، هزینه ویزا 475 دلار استرالیایی می‌باشد.

همچنین باید هزینه‌های اضافی را نیز در نظر بگیرید تا ویزای توریستی استرالیا را بگیرید، از جمله آزمایشات پزشکی، آزمون‌های بیومتریک، گواهی عدم‌ سوء‌پیشینه و ترجمه اسناد.

همچنین باید ذکر کرد که در ویزای توریستی استرالیا گواهی عدم‌ سوء‌پیشینه ( پلیس چک) و نتایج آزمایش های پزشکی حداکثر یک سال اعتبار دارد.

مدت زمان پردازش ویزای توریستی استرالیا

زمان پردازش ویزای استرالیا ثابت نیست و بسته به شرایط ممکن است متغیر باشد. همچنین شرایط متقاضی و دلیل سفر او تعیین می‌کند که آیا ویزای گردشگری استرالیا به او اعطا می‌شود یا خیر.

درشرایط عادی، زمان پردازش تقریبی برای درخواست‌ها به شرح زیر است:

جریان اخذ ویزای توریستی استرالیا 50% درخواست ها 90% درخواست ها
جریان بیزنسی 7 روز 13 روز
جریان گردشگری 7 روز 22 روز
جریان حمایت خانواده 18 روز 42 روز

مقایسه ویزاهای توریستی استرالیا

جریان ویزا تمکن مالی اسپانسر مالی هزینه صدور ویزا مدت اقامت اجازه کار چندبار ورود امکان تمدید ویزا
جریان بیزنسی الزامی الزامی نیست 190دلار استرالیا معمولاً 3 ماه خیر بله خیر
جریان گردشگری الزامی الزامی نیست 190دلار استرالیا 3، 6 یا 12 ماه خیر بله خیر
جریان حمایت خانواده الزامی الزامی 190دلار استرالیا 3، 6 یا 12 ماه خیر خیر خیر

دلایل عدم صدور ویزای توریستی استرالیا

اگر شما شرایط دریافت ویزای گردشگری را دارا بوده و تمامی مدارک مورد نیاز را ارائه دهید، معمولاً درخواست شما پذیرفته می‌شود. با این حال ممکن است به دلایلی ویزای شما ریجکت می شود. بعبارتی درخواست ویزای شما رد می‌شود و ویزای شما تأیید نمی‌شود.

در کل، دلایل اصلی رد ویزای گردشگری استرالیا به شرح زیر است:

تمدید ویزای توریستی استرالیا

می توان گفت تمدید ویزای توریستی تقریبا غیرممکن است. به بیان دقیق‌تر، باید بگوییم که تمدید اقامت شما تنها تحت شرایط خاصی ممکن است.

هنگام صدور ویزا شرایط و قوانینی با عنوان Condition به ویزای شما ضمیمه می‌شود که ملزم به رعایت آن‌ها هستید. یکی از این شرایط ویژه Condition 8503 است.

برای ویزای توریستی استرالیا نیز Condition 8503 تعریف شده است. بر اساس شرط 8503 شما اجازه تمدید این ویزا یا تبدیل آن به ویزاهای دیگر را ندارید. بنابراین پس از پایان اعتبار ویزای توریستی اجازه ماندن در استرالیا را با هیچ ویزای دیگری نخواهید داشت و باید حتماً به کشور خود بازگردید.

با این حال، ممکن است در ویزای شما شرط 8503 قید شده باشد، اما بنا به دلایلی که خارج از کنترل شماست مجبور به تمدید ویزا شوید. به‌عبارتی، وضعیت و شرایط شما به‌گونه‌ای است که عدم تمدید ویزا مشکلات زیادی برای شما به‌بار خواهد آورد.

راه های لغو شرط 8503

قانون عدم بیشتر ماندن 8503 در موارد زیر لغو نمی شود:

اقداماتی که برای معافیت از شرایط ویزا باید انجام دهید                  

اگر دلایل محکمی برای درخواست معافیت برای شرایط ویزای 8503 خود دارید، باید درخواست معافیت خود را به وزارت امور خارجه ارسال کنید.

فرم درخواست معافیت را به صورت آنلاین تکمیل اقدام کنید .

اگر نمی توانید یک فرم آنلاین را تکمیل کنید، نسخه pdf  را دانلود کنید، آن را پرینت بگیرید و پر کنید.

برای هر دو فرم، باید این اسناد را (به انگلیسی یا ترجمه شده به انگلیسی) را پیوست کنید:

• یک کپی از صفحه بیوگرافی پاسپورت شما

• شواهدی مبنی بر اینکه نیاز به معافیت دارید (گزارش پزشکی، گواهی فوت، سوابق دانشگاه و غیره)

شما باید حداقل چهار هفته قبل از انقضای ویزای فعلی خود برای درخواست معافیت درخواست دهید.

شما می توانید تاریخ انقضای ویزای خود را در پلتفرم VEVO بررسی کنید و باید بتوانید تمام شرایط ویزای خود را مشاهده کنید.

تاریخ انقضای ویزا نیز در تصمیم کتبی اعطای ویزا خواهد بود.

بررسی درخواست معافیت از شرط8503 (عدم بیشتر ماندن)

پس از اینکه درخواستی مبنی بر چشم پوشی از شرط “عدم ماندن بیشتر” ارسال کردید باید منتظر بمانید تا بخش مربوطه درخواست شما را پردازش کند. در صورت اعطای معافیت، می توانید برای ویزای دیگری اقدام کنید.

اگر درخواست معافیت تایید نشد، نمی‌توانید برای ویزای دیگری درخواست دهید و اگر پس از رد درخواست معافیت اعتبار ویزای شما منقضی شود، دیگر نمی توانید در استرالیا بمانید.

علاوه بر این، از آنجایی که حکم وزارتخانه قطعی است، نمی توانید درخواست تجدید نظر در تصمیم را داشته باشید.

با این حال، اگر وضعیت شما تغییر کند، به عنوان مثال، شرایط جدیدی که شما را ملزم به ماندن در استرالیا می کند، پیش آمده است، می توانید برای درخواست معافیت دیگری اقدام کنید.

لازم است به خاطر داشته باشید که حتی اگر شرط 8503 لغو شود، تضمینی برای دریافت ویزا دیگری وجود ندارد

برای ویزای جدید اقدام کنید

هنگامی که شرط 8503  «عدم اقامت بیشتر» لغو شد، می توانید برای ویزای جدید درخواست دهید تا بتوانید به اقامت در استرالیا ادامه دهید.

تمدید ویزای قبلی از نظر قانونی در استرالیا مجاز نیست، بنابراین برای ویزای جدید باید از ابتدا اقدام کنید.                                                                                                                

شما می توانید برای همان ویزای قبلی یا ویزای دیگری که مناسب شماست درخواست دهید.

هزینه تمدید ویزای استرالیا

از آنجایی که برای ویزای جدید درخواست می کنید، باید هزینه های درخواست را بپردازید. پرداخت بر اساس نوع ویزا متفاوت خواهد بود.

تغییر ویزای توریستی استرالیا به ویزای کار

اگر درحال حاضر با ویزای گردشگری در استرالیا هستید، امکان کار کردن وجود ندارد.  واقعیت این است که حتی اگر برای درخواست ویزای تجاری اقدام کرده و اعلام کنید که قصد دارید در مصاحبه کاری شرکت کنید، هنوز هم مجاز به کار نخواهید بود.

از طرف دیگر، اگر برای کارهای داوطلبانه یا عام المنفعه فعالیتی داشته باشید در صورتی که ازآنها پولی دریافت نکنید، می‌توانید وظایف خاصی را برعهده بگیرید.

همانطور که پیشتر اشاره شد، یکی از شرایط ویزای گردشگری استرالیا شرط 8503 است که تمدید یا تغییر این ویزا را غیرممکن می‌کند. به عنوان مثال، اگر در استرالیا با ویزای گردشگری هستید و پیشنهاد کاری دریافت کنید، قادر به تغییر آن به ویزای کاری نخواهید بود. به طور دقیق‌تر، از داخل استرالیا شما قادر به درخواست ویزای کاری یا مهارتی نیستید. قبل از اینکه بتوانید برای ویزای لازم اقدام کنید، باید از استرالیا خارج شوید  و سپس درخواست ویزای جدید بدهید.

بنابراین، این فکر که بتوانید با ویزای گردشگری وارد استرالیا شده و پس از شرکت در مصاحبه شغلی شروع به کار کنید کاملا اشتباه است، بهتر است از آغاز با برنامه ریزی، اقدام به درخواست ویزای کاری و مهارتی کنید و پس از طی مراحل قانونی به این کشور وارد شوید .

ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی

در گذشته بعضی افراد گمان می‌کردند که پس از دریافت ویزای گردشگری و ورود به استرالیا می توانند در استرالیا درخواست پناهندگی کنند اما این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا همه این درخواست‌ها فریب دولت استرالیا محسوب شده و دیپورت (اخراج) می شوند و شانس درخواست هر گونه ویزایی را در آینده از دست می دهند. همچنین موجب سخت گیری بیشتر دولت استرالیا برای دریافت ویزای گردشگری استرالیا برای سایر ایرانیان خواهد شد.

بعضی از دلایل ریجکت درخواست ویزای توریستی (گردشگری)

بر اساس تجربه به دست آمده، درخواست افراد به دلایلی ریجکت میشود، بعضی از این دلایل در زیر آورده شده اند:

• ممکن است فردی با وجود داشتن امتیازاتی همچون تمکن مالی ،گواهی کار در ایران، بیمه از یک شرکت معتبر و تأهل ریجکت شود زیرا این فرد با تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان) درخواست ویزای گردشگری کرده است . این کار موجب این ظن می شود که آنها دیگر به کشور خود باز نمی گردند.

• گاهی فرد ممکن است در زمان درخواست ویزای توریستی جزئیات سوابق شغلی خود را به تفصیل بیان کند و اگر درسال‌های بعد برای ویزای کاری درخواست دهد، ممکن است این سوابق برای کار در استرالیا مناسب نباشد و موجب ریجکت درخواست ویزای کاری او شود.

• ابهام در انگیزه سفر می تواند موجب ریجکت درخواست ویزای گردشگری شود.

جمع بندی: در پایان باید گفت برای اخذ ویزای گردشگری استرالیا و دیدار از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا علاوه بر شرایط و اسناد لازم، افزایش معلومات و آگاهی از بندهای قانونی و تجارب دیگران و نیز استفاده از راهنمایی وکلای باتجربه است که میتواند  شانس پذیرش شما را هرچه بیشتر افزایش دهد.