جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 یکی از انواع ویزای  مخصوص نیروی کار ماهر( Skilled worker) است که طرفداران زیادی دارد. هدف از ویزای 491، استفاده از نیروی کار ماهر در مناطق کم جمعیت استرالیاست. یا این کار از تراکم نیروی کار در مناطق پرجمعیت کاسته شده و رونق کار و زندگی در مناطق رجینال افزایش می یابد.

در واقع افراد با ویزای 491 و با اسپانسرشیپ ایالتی، شانس بیشتری برای ورود به استرالیا خواهند داشت و قادر خواهند بود همراه با خانواده خود به مدت 5 سال در یکی از مناطق رجینال به کار و تحصیل مشغول شوند.

در این مقاله از ویزامدرن به توضیح کامل ویزای 491 استرالیا می پردازیم .

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای 491 استرالیا

استرالیا کشوری است پیشرفته با اقتصادی قدرتمند. سرعت پیشرفت اقتصادی در این کشور بیشتر از آن است که با نیروی کار تخصص یافته بومی تامین شود. به همین دلیل دولت استرالیا فرصت های بسیاری را برای جذب نیروی کار متخصص و ماهر فراهم کرده تا بتواند نیاز کشور را تامین کند و سرعت حرکت و رشد روزافزون اقتصاد خود را حفظ کند.

قوانین مهاجرتی گوناگون استرالیا هم به همین دلیل وضع شده اند تا نیروی باارزش کار را از سراسر جهان به این کشور زیبا جذب کنند. در همین راستا امکانات رفاهی، کیفیت بالای آموزش در مدارس و دانشگاهها، امکانات بهداشتی و پزشکی با استاندارد بالای جهانی ، تنوع فرصت های شغلی و تعادل میان دستمزدها و هزینه های زندگی در استرالیا و آب و هوای خوب همه و همه استرالیا را به مقصدی جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده است. 

این جریان مداوم مهاجرت نیروی متخصص به سمت شهرهای بزرگی همچون ملبورن، سیدنی وبریزین موجب تراکم جمعیت در این مناطق شده است . از سوی دیگر دولت فدرال با تغییر قوانین مهاجرت و تسهیل شرایط دریافت ویزای مناطق رجینال در تلاش است تا این نیروها را به سمت مناطق کم جمعیت هدایت کند تا تعادل کار و جمعیت در همه مناطق استرالیا حفظ شود.

هدف از ویزای 491 جلب نیروی کارماهر به مناطق کم جمعیت استرالیا است.

در این مقاله از ویزامدرن شما با شرایط ویزای 491 به تفصیل آشنا می شوید.

ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 یکی از انواع ویزای  مخصوص نیروی کار ماهر (Skilled worker) است که طرفداران زیادی دارد.

هدف از ویزای 491، استفاده از نیروی کار ماهر در مناطق کم جمعیت استرالیاست. با این کار از تراکم نیروی کار در مناطق پرجمعیت کاسته شده و رونق کار و زندگی در مناطق رجینال افزایش می یابد.

در واقع افراد با ویزای 491 و با اسپانسرشیپ ایالتی، شانس بیشتری برای ورود به استرالیا خواهند داشت و قادر خواهند بود همراه با خانواده خود به مدت 5 سال در یکی از مناطق رجینال به کار و تحصیل مشغول شوند.

در ویزای 491 شما باید حداقل به مدت 3 سال در ایالت اسپانسر زندگی و کار کنید و پس از آن در صورت داشتن شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم استرالیا و پس از آن شهروندی استرالیا اقدام کنید.

مزایای زندگی در مناطق رجینال

بی شک می دانید که بجز سه شهر اصلی استرالیا یعنی ملبورن، سیدنی و بریزین ، سایر شهرهای استرالیا از جمله کانبرا پایتخت استرالیا جزو مناطق رجینال به شمار می روند. بنابراین این شهرها هم از امکانات بسیار خوبی برخوردارند. ضمن اینکه زندگی در این شهرها هم به علت کوچک و کم جمعیت بودن ، مزایای بسیاری دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

هزینه زندگی
زمانی که در یک شهر کوچک زندگی می‌کنید، هزینه زندگی شما بسیار مقرون به صرفه‌تر است. اجاره منزل در شهرهای بزرگ مانند سیدنی و ملبورن بسیار گران است، اما در شهرهای رجینال بسیار کمتر است. همچنین هزینه‌های غذا و حمل و نقل عمومی هم معمولا در مناطق رجینال استرالیا کمتر است.
شناخت افراد
تجربه حس اجتماعی قوی‌تر هم از دیگر مزایای زندگی در این شهرها است. در شهرهای کوچک‌تر، ملاقات و شناخت افراد اطرافتان آسان‌تر است. این مسئله منجر به ایجاد احساس نزدیک‌ بودن در جامعه جدید می‌شود. برای مثال، اندازه کلاس‌های شما در دانشگاه احتمالا کوچک‌تر خواهد بود و به شما فرصت‌های بیشتری برای گپ زدن با همکلاسی‌هایتان و پیدا کردن بهترین اساتید را می‌دهد. در مناطق رجینال، برای شناخته شدن به عنوان یک فرد ارزشمند فرصت بیشتری به دست می آورید.
تعادل و آرامش
سبک زندگی متعادل هم از مزایای زندگی در شهرهای کم جمعیت است. احساس آرامش با پیاده روی کنار ساحل چیزی است که در شهرهای بزرگ و شلوغ کمتر به دست می آید. در حالی که با انتخاب مناطق رجینال ، در عین استفاده از بهترین امکانات شهر، سبک زندگی آرام‌تری را تجربه می‌کنید.
مشارکت قوی
شهروندان تمایل بیشتری به مشارکت در گروه‌های اجتماعی از آتش‌نشانی محلی گرفته تا باشگاه‌های خدماتی و ورزشی دارند. در جوامع رجینال جو مشارکتی قوی وجود دارد.
صنایع مختلف
وجود صنایع مختلف در مناطق رجینال برای کارگران ماهر مزیتی فوق‌العاده است. شهرهای رجینال زیادی وجود دارند که طرح‌های فعالانه زیادی را برای حضور کارگران خارج از کشور مد نظر دارند. در نتیجه آینده مهاجرت به مناطق رجینال روشن است.
ازدحام کمتر
ازدحام کمتر و دسترسی آسان به محل کار، مدارس و مراکز خرید هم مزیت دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. به طور معمول، شما می‌توانید در کمترین زمان راه خود را در یک شهر رجینال پیدا کنید. حتی شهرهای بزرگ رجینال مانند بالارات و نیوکاسل به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ عادی شلوغ هستند.

چالش‌های مهاجرت به استرالیا در مناطق رجینال

در کنار چشم‌اندازهای بالقوه شغلی، تحصیل، هزینه زندگی و مسکن، مهم است به چالش‌های زندگی در این مناطق هم دقت کنید. بسته به اینکه کدام بخش‌های مناطق رجینال استرالیا را انتخاب می‌کنید، باید با چیزی که زمانی استبداد فاصله (tyranny of distance) نامیده می‌شد کنار بیایید. برای نمونه استرالیا کشور بسیار بزرگی است و مسافت بین شهرهای آن می‌تواند ذهن شما را درگیر کند. مسئله فاصله جغرافیایی به تنهایی می‌تواند برخی از مسائل را برای ساکنین  مناطق رجینال به وجود بیاورد. این مشکلات عبارتند از:

1
در دسترس نبودن کالا
رقابت در مناطق رجینال به اندازه شهرهای بزرگ نیست. این بدان معناست که ممکن است به سختی بتوانید کالاهایی را تهیه کنید که در آن منطقه تقاضای زیادی ندارند. از آنجایی که فراوانی برخی کالاها در این مناطق کمتر است، این هزینه در قیمت‌های روزانه منعکس می‌شود. می‌توان انتظار داشت که برخی چیزها (از بنزین گرفته تا غذا) کمی گران‌تر باشد.
2
کمبود دسترسی به متخصصان ماهر
زمانی که نیاز به درمان تخصصی پزشکی باشد، این موضوع به یک مسئله بزرگ تبدیل می‌شود و سفر به مراکز منطقه‌ای بزرگ‌تر یا خود شهر پایتخت را ضروری می‌کند.

اسپانسرشیپ در ویزای 491 استرالیا

شرط اصلی برای دریافت ویزای 491 داشتن اسپانسر است. این اسپانسرشیپ می تواند ایالتی یا فامیلی باشد:

اسپانسرشیپ ایالتی

یکی از روشهای دریافت ویزای 491، این است که یکی از ایالت های رجینال استرالیا، اسپانسر شما شود.  این در صورتی رخ میدهد که مهارت شما در لیست مشاغل مورد نیاز ایالت های رجینال وجود داشته باشد. بنابراین مهمترین شرط ویزای 491 این است که یکی از ایالت های رجینال به مهارت و تخصص شما نیاز داشته باشد.

اسپانسرشیپ فامیلی

روش دوم برای اخذ ویزای 491 داشتن اسپانسر فامیلی است. در این حالت، اسپانسر فامیلی که شما را مورد حمایت قرار می دهد، باید:

الف) بیش از 18 سال سن داشته باشد.

ب) شهروند استرالیا باشد.

ج) یکی از اعضای نزدیک خانواده‌تان باشد (بستگان درجه 1 یا 2) یا همسرتان که در یکی از مناطق کم‌جمعیت استرالیا زندگی کند.

بستگان درجه 1 عبارتند از : پدر، مادر، فرزند، فرزندخوانده، خواهر، برادر، خواهرخوانده، برادرخوانده

بستگان درجه 2 عبارتند از: خواهرزاده، برادرزاده، عمو، دایی، خاله، عمه، پدربزرگ، مادربزرگ، دخترخاله، پسرخاله، دخترعمه، پسرعمه، دخترعمو، پسرعمو، دختردایی و پسردایی

هدف از اسپانسرشیپ فامیلی این است که شما از طرف این افراد برای دوره‌ای دو ساله از نظر هزینه های زندگی، محل اقامت و هزینه شرکت در فعالیت‌های آموزشی مانند آموزش زبان انگلیسی حمایت مالی دریافت خواهید کرد. اما الزامی برای انجام این تعهد وجود ندارد. در حقیقت شما پس از ورود به استرالیا هیچ محدودیتی در توانایی کار کردن یا زندگی و تامین مخارج خود نخواهید داشت و اسپانسر یا حامی مالی شما اگرچه به دولت استرالیا متعهد می شود که از شما حمایت کند، اما این تعهد فقط یک تضمین و برای اطمینان دولت استرالیاست و اسپانسر  لازم نیست مبلغی را به شما یا دولت استرالیا بپردازد.

مزایای ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا مانند ویزاهای 189 و 190 در دسته ویزاهای مهارتی است. اما ویزای 491 برخلاف آن دو، یک ویزای موقت 5 ساله است و البته پس از سه سال در صورت داشتن شرایط لازم، می توانید برای اخذ اقامت دائم و پس از آن شهروندی اقدام کنید. به همین دلیل اخذ ویزای 491 بمراتب آسانتر است. مزایای ویزای 491 به طور خلاصه عبارتند از: 

1
برای این ویزا امتیاز کمتری نیاز دارید
با نمره آیلتس 6 و فقط 50 امتیاز (بدون امتیاز اسپانسرشیپ) می توانید ویزای 491 را دریافت کنید. البته همه چیز وابسته به وضعیت و حرفه شماست. برای برخی از شغل‌ها، نیاز به امتیاز بالاتری دارید.
2
سرعت پردازش و اعطای ویزای 491 بیشتر از سایر ویزاهای مهارتی است.
در حال حاضر، این ویزا توسط دپارتمان مهاجرت استرالیا در حدود سه ماه (پس از دریافت دعوت‌نامه) صادر می‌شود.
3
امکان زندگی و کار درسایر مناطق رجینال را دارید
اگر شرایط کار و زندگی در هر ایالت رجینال غیر از ایالت اسپانسر خود را داشته باشید می توانید محل کار و زندگی خود را به ایالت دلخواه خود تغییر دهید. مثلا ایالتی را انتخاب کنید که به شهرهای بزرگ نزدیکتر و از امکانات بیشتری برخوردارند.
4
برای این ویزا امتیاز کمتری نیاز دارید
5
امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در مدارس دولتی استرالیا برای شما و اعضای خانواده‌تان
6
امکان اشتغال تمام‌وقت برای شما، همسر و فرزندانتان
7
امکان سفر به داخل و خارج استرالیا در مدت 5 سال بدون محدودیت (نیازی به ویزای بازگشت نیست)

دسترسی به خدمات پزشکی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی رایگان استرالیا (Medicare) که قبلاً فقط برای کسانی که شهروند این کشور بودند در دسترس بود.

در واقع، ویزای 491 استرالیا گزینه ای منطقی برای افرادی است که شرایط ویزای 189 و 190 را ندارند. علاوه بر مزایایی که برشمردیم، در این روش افراد با هزینه‌های مالی کمتر می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند.

امتیاز شماری برای ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 یک ویزای مهارتی است. صدور ویزاهای مهارتی بر اساس سیستم امتیازشماری (Skill select) است. برای دریافت این ویزا، شما باید حداقل امتیاز لازم را در سیستم امتیازدهی دپارتمان مهاجرت به دست بیاورید . برای ویزای 491 حداقل 50 امتیاز باید کسب شود.

علاوه بر این، شما با اسپانسرشیپ دولتی 15 امتیاز دریافت خواهید کرد. بنابراین، مجموع امتیازهای شما به 65 امتیاز خواهد رسید.

فاکتورهای مهمی که سیستم Skill Select برای امتیاز شماری در نظر می‌گیرد، شامل سن، تحصیلات، توانایی زبان انگلیسی، تجربه کاری و وضعیت تأهل است.

جدول زیر روش محاسبه امتیازات را بر اساس این فاکتورها نشان می دهد.

معیار امتیازدهی بازه سنی امتیاز
سن 18 تا 24 سال 25
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 15
45 به بالا واجد شرایط نیست
نمره زبان انگلیسی عالی: آیلتس 8 در هر مهارت (PTE 79 یا 113 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 20
متوسط: آیلتس 7 در هر مهارت (PTE 65 یا 98 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 10
پایه: آیلتس 6 در هر مهارت (PTE 50 یا64 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 0
موفقیت در آزمون ناتی 5
سابقه کار خارج از استرالیا کمتر از 3 سال 0
3 تا 5 سال 5
5 تا 8 سال 10
بیشتر از 8 سال 15
دکتری 20
کارشناسی ارشد 15
کارشناسی از دانشگاه موردتایید استرالیا 15
کاردانی (یا معادل آن) 10
تحصیل در مناطق رجینال یا کم‌جمعیت 5
2 سال تحصیل 5
سابقه کاری مرتبط در استرالیا 1 تا 2 سال 5
3 تا 4 سال 10
5 تا 7 سال 15
بیش از 8 سال 20
وضعیت تأهل متقاضی: تجرد مجرد 10
وضعیت تأهل: متأهل همسر متقاضی آیلتس 6 یا 50 PTE همراه با اسسمنت مثبت داشته باشد 5
اگر همسر متقاضی هم آیلتس 6 (یا معادل آن) و هم اسسمنت مثبت داشته باشد 10
همسر متقاضی فقط اسسمنت مثبت داشته باشد (بدون نمره زبان) 0
مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های خارج از استرالیا کارشناسی ارشد 15
کارشناسی از دانشگاه مورد تأیید استرالیا (دانشگاه‌های سطح 1) 15
کارشناسی از دانشگاه‌های سطح 2 10
کاردانی (معادل آن)، مدرک پایان دوره تخصصی 10
دیپلم 10
تحصیل در استرالیا کارشناسی ارشد پژوهش‌محور یا دکتری (با شرط حداقل 2 سال آموزش آکادمیک) 10
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت (رجینال) 5
دیپلم یا مدرک تجاری از مؤسسه‌های آموزشی استرالیا 5
اسپانسر اسپانسری ایالتی برای ویزای 190 5

تفاوت ویزای 491 استرالیا با ویزای 190

ویزای 491 و 190هر دو به عنوان ویزاهای مهارتی در نظر گرفته می‌شوند. نوع اقامت، اسپانسر و امتیازها از مواردی است که این دو نوع ویزا را از یکدیگر تفکیک می‌کند.

1
نوع اقامت
ویزای 491 یک ویزای موقت پنج ساله است، اما پس از سه سال حضور در ایالت اسپانسر، شما می‌توانید برای اقامت دائم استرالیا درخواست دهید.
2
حداقل امتیاز لازم
برای همه ویزاهای مهارتی کسب حداقل امتیاز ، در سیستم امتیازشماری Skill select استرالیا لازم است. امتیاز حداقل برای ویزای 190، 60 امتیاز است که با 5 امتیاز اسپانسرشیپ ایالتی به 65 امتیاز می‌رسد. اما برای ویزای 491، امتیاز مناطق رجینال 15 است . بنابراین، برای کسب حداقل 65 امتیاز مورد نیاز، داشتن 50 امتیاز کافی است.
3
اسپانسر
داشتن اسپانسر برای هر دو نوع ویزا لازم است. با این حال، برای درخواست ویزای 491 این اسپانسر می تواند یک ایالت رجینال یا یکی از بستگان فرد باشد که شهروند استرالیا و ساکن یکی از مناطق رجینال باشد.

شرایط اخذ ویزای 491 استرالیا

1-تخصص و مهارت:
نیاز اصلی این است که تخصص شما در بین شغل‌های مورد نیاز در مناطق رجینال استرالیا قرار داشته باشد.

لیست شغلی و انتخاب کد شغلی:

هر سال، دپارتمان مهاجرت استرالیا لیست شغل‌های موردنیاز خود را در سه دسته منتشر می‌کند:

گروه 1: لیست مهارت‌های بلندمدت و میان مدت  MLTSSL

گروه 2: لیست شغل‌های مهارتی کوتاه‌مدت (STSOL)

گروه 3:  لیست شغلی مناطق کم‌جمعیت یا رجینال ROL

برای دریافت ویزای 491 باید یک کد شغلی را از میان گروه 3 انتخاب کنید که با رشته تحصیلی و تجربه کاری شما مطابقت دارد . اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که آیا ایالت مورد نظر متقاضی مهارت شما هست یانه فقط در صورتی که ایالت مورد نظر متقاضی شغل شما باشد ، برایتان دعوتنامه ارسال می شود.

اگر اسپانسر فامیلی داشته باشید،  می توانید نگاهی هم به لیست مشاغل گروه 1 داشته باشید، چون اسپانسر فامیلی می‌تواند مزیتی برای شما باشد و در این حالت نیازی به اسپانسر ایالتی ندارید.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران ما در ویزامدرن مشورت کنید.

2-کسب امتیاز در سیستم امتیازدهی
دومین مرحله برای اخذ ویزای 491 استرالیا بررسی صلاحیت متقاضی در سیستم امتیازشماری است. در این مرحله شما باید حداقل امتیاز لازم برای رشته و شغل درخواستی خود را کسب کنید. برای این ویزا، حداقل امتیاز لازم 65 است. به طور کلی شما باید 50 امتیاز کسب کنید؛ به علاوه، حمایت ایالتی 51 امتیاز به شما اعطا میکند. با این کار، مجموع امتیازهای شما به امتیاز مورد نیاز 65 می‌رسد.
3-دریافت اسسمنت مثبت (Positive Skills Assessment)
شما باید در این مرحله اطلاعات حرفه‌ای و تحصیلی خود را به ارزیابی‌کننده ارائه دهید. این ارزیاب تعیین می‌کند که آیا دانش، توانایی‌ها و سوابق کاری شما با نیازهای بازار کار استرالیا همخوانی دارد یا خیر.
4-سن
پس از دریافت دعوت‌نامه برای ویزای 491، متقاضیان باید حداقل 18 ساله و حداکثر 45 سال و یک روز (44 سال و 11 ماه و 30 روز) سن داشته باشند.
5-داشتن اسپانسر
برای دریافت ویزای 491 باید یک اسپانسر داشته باشید. این اسپانسر ممکن است یک منطقه رجینال استرالیا (اسپانسر ایالتی) یا یکی از اعضای خانواده‌تان ، بستگان نزدیک یا همسر(اسپانسر فامیلی) باشد.

شما همچنین باید تعهد دهید که در ایالتی که اسپانسر شماست اقامت و کار کنید.

مراحل درخواست ویزای 491 استرالیا

با توجه به آنچه تا کنون گفته ایم، می توان روند درخواست ویزای 491 را در مراحل زیر خلاصه کرد:

انتخاب مهارت

مراجعه به فهرست مشاغل مورد نیاز مناطق مختلف و انتخاب کد شغلی متناسب با سوابق کاری و تحصیلی خود.

معادل سازی مدارک

اکنون باید مدارک تحصیلی و حرفه‌ای خود را به یک سازمان ارزیابی در استرالیا ارائه دهید. اگر مهارت ها و سوابق تحصیلی و شغلی شما با استانداردهای استرالیا مطابقت داشته باشد، اسسمنت مثبت دریافت می کنید

کسب امتیاز در سیستم امتیازدهیSkill select

برای دریافت ویزای 491 استرالیا باید حداقل امتیاز لازم را در چارچوب سیستم امتیازی مهاجرت استرالیا کسب کنید. برای این ویزا، حداقل 65 امتیاز لازم است.

انتخاب اسپانسر

پس از دریافت اسسمنت مثبت و در صورت کسب حداقل امتیاز لازم برای ویزای 491 استرالیا شما باید یک اسپانسر (ایالتی یا خانوادگی)پ یدا کنید.

تکمیل فرم ابراز تمایل (EOI)

پس از دریافت اسسمنت مثبت، باید فرم ابراز تمایل را  به صورت آنلاین ، از طریق سیستم Skill Select پر کنید. در این فرم، می‌توانید مدارک مربوط به سوابق کاری و تحصیلات خود را ثبت کنید. سپس امتیاز‌های شما توسط سیستم EOI تعیین می‌شود و در صورت کسب حداقل تعداد امتیاز (65) باید منتظر دریافت دعوتنامه باشید.

دریافت دعوتنامه و اقدام برای درخواست ویزا

از زمان دریافت دعوتنامه از یک منطقه رجینال استرالیا فقط 60 روز فرصت دارید تا با پرداخت هزینه لازم برای دریافت ویزا اقدام کنید.

خوشبختانه زمان پردازش ویزای 491 در اداره مهاجرت استرالیا نسبت به سایر ویزاهای مهارتی بسیار کوتاهتر است.

نکته: اگر اسپانسر فامیلی داشته باشید که شرایط لازم را داشته باشد، نیازی به تایید هیچ ایالتی ندارید. در این حالت هرچه امتیاز بیشتری ثبت کنید، در این رقابت، شانس بیشتری خواهید داشت. بنابراین اگرچه امتیاز 50 لازم است اما بهتر است سطح امتیازات خود را به بیش از 70 برسانید. 

برای اسپانسر ایالتی، اگر مهارت شما در یکی از مناطق کم‌جمعیت لیست شده باشد و اسسمنت مثبت دریافت کرده باشید و حداقل 50 امتیاز خالص را در سیستم امتیازی استرالیا کسب کرده باشید، می توانید از اسپانسر ایالتی دعوتنامه دریافت کنید. در برخی از رشته‌ها ممکن است رقابت شدیدی وجود داشته باشد که در این حالت، امتیازات بالاتری نیاز دارید.  بنابراین، مهم است که با دقت شرایط هر ایالت و هرکد رشته را بررسی کنید.

در نهایت، پس از طی مراحل لازم، شما یک ویزای اقامت استرالیا 491 دریافت خواهید کرد. بیاد داشته باشید شرایط مربوط به مهاجرت دائما در حال تغییر است .

بهتر است  قبل از هر اقدامی با کارشناسان با تجربه ما در ویزامدرن  مشورت کنید تا اطلاعات کاملتری در این مورد در اختیار شما قرار دهند.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای 491 استرالیا

برای دریافت ویزا باید مدارک لازم را به دفتر مهاجرت استرالیا ارائه دهید. برخی از این مدارک مربوط به شما و همراهان شماست و برخی دیگر مدارک مربوط به اسپانسر است:

مدارک اسپانسرشیپ فامیلی

اگر حامی یا اسپانسر فامیلی دارید، فرد حامی باید مدارک زیر را باید ارائه دهد:

نکته: در صورت داشتن اسپانسر ایالتی، هیچ مدارکی لازم نیست.

قیمت ویزای 491 استرالیایی

ویزای 491 استرالیا تقریباً به همان اندازه ویزاهای مهارتی دیگر هزینه دارد. با این حال، ممکن است منطقه مورد نظر شما هزینه اضافی برای پردازش درخواست شما مطالبه کند.

هزینه های ویزای 491 ، شامل دو مولفه اصلی هزینه‌های دولتی و هزینه‌های جانبی است.  به خاطر داشته باشید که هر یک از این هزینه‌ها ممکن است بسته به شرایط و زمان تغییر کند.

هزینه‌های دولتی صدور ویزای 491 در جدول زیر نشان داده شده‌اند. این هزینه‌ها به دلار استرالیا پرداخت می شوند.

هزینه بررسی اپلیکیشن ایالتی:  بین 200 تا 330 دلار استرالیا (بسته به ایالت)
هزینه صدور ویزا برای متقاضی اصلی:  4640 دلار استرالیا
هزینه صدور ویزا برای همسر متقاضی:  2320 دلار استرالیا
هزینه صدور ویزا برای هرکدام از فرزندان زیر 18 سال:  1160 دلار استرالیا
هزینه صدور ویزا برای فرزند 18 سال و بالاتر:  2320 دلار استرالیا

هزینه‌های جانبی صدور ویزای 491

1) هزینه ارزیابی مدارک: این هزینه باید به سازمان ارزیاب در استرالیا پرداخت شود. هزینه به رشته شما و همچنین سازمان ارزیاب بستگی دارد. با این حال، به طور معمول هزینه‌ای میان 500 تا 3000 دلار استرالیا تخمین زده می‌شود. (اگر اعضای خانواده‌ای که با شما همراه می‌شوند نیز نیاز به ارزیابی مدارک دارند، شما باید هزینه آن را به صورت جداگانه به سازمان ارزیابی پرداخت کنید.

2) هزینه آزمایش‌های پزشکی

3) هزینه ترجمه اسناد

4) هزینه وکیل مهاجرتی (در صورت نیاز)

در صورت داشتن اسپانسر فامیلی بررسی درخواست هیچ هزینه ای ندارد.

نحوه دریافت اقامت دائم در استرالیا با ویزای 491

ویزای  491 یک ویزای اقامت موقت  5 ساله است . اما در استرالیا هیچ چیز غیرممکن نیست. این اقامت موقت می‌تواند به اقامت دائم تغییر یابد. برای این منظور باید شرایط زیر را داشته باشید:

1) برای مدت حداقل سه سال از پنج سال این ویزا، باید در یکی از مناطق رجینال استرالیا زندگی و کار کرده باشید.

2) درآمد شما باید به میزان حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت استرالیا باشد. در حال حاضر، درآمد سالیانه مشمول مالیات 53,900 دلار استرالیا است. علاوه بر این، این درآمد را باید در طول سه سال از پنج سال ویزا داشته باشید. با این حال، لازم نیست که این سه سال متوالی باشد؛ فقط باید سال‌های مالی باشد (یعنی از ماه ژوئیه شروع شده و تا ماه ژوئن هر سال ادامه داشته باشد). به طور دقیق‌تر، باید سه بار از ژوئیه تا ژوئن درآمد شما به ارزش 53,900 دلار باشد.

3) این درآمد (53,900 دلار) می‌تواند توسط شما یا همسرتان به دست آید. به عبارت دیگر، شما یا همسرتان باید سالانه 53,900 دلار درآمد داشته باشید. (حتی اگر مجموع درآمد زن و شوهر بیش از این مقدار باشد، به عنوان مقدار قابل قبول پذیرفته نمی‌شود.)

4) در این حالت، ویزای شما بدون هیچ قید و شرطی به اقامت دائم تغییر خواهد یافت.

مشکلات مربوط به ویزای استرالیایی 491

طبق آنچه تا کنون گفته شد، روند صدور ویزای استرالیایی 491 به نسبت ساده‌تر و سریع‌تر به نظر می‌رسید. اما این ویزا نیز با مشکلات خود همراه است و بهتر است قبل از اقدام از مشکلات آن آگاه باشید.

اقامت موقت

بزرگترین چالش این است که این ویزا تنها اقامت موقت را فراهم می‌کند. ویزای 491 امکان اقامت موقت (برای 5 سال) را دارد، به‌علاوه پس از سه سال و با شرایط خاص، ممکن است به اقامت دائم در استرالیا دست یابید.

اگر شما دارای اقامت دائم در استرالیا نباشید، نمی‌توانید در شهرهای اصلی این کشور مانند سیدنی، ملبورن و بریزبن زندگی کنید.

درآمد سالیانه

درآمد سالیانه که توسط دولت استرالیا تعیین می‌شود،شرایط دشواری را ایجاد می کند. اگرچه حقوق حداقل در استرالیا بالاست و شما حتی با یک درآمد متوسط، می‌توانید به راحتی الزامات را برآورده کنید. اما شرایط حقوق حداقل و درآمد مشخص ممکن است دشوار باشد و حتی محدودیت‌هایی ایجاد کند.