جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای 190 استرالیا

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Subclass 190 است. با این ویزا بر اساس مهارت شغلی وارد استرالیا می‌شوید.

جالب است بدانید که بخش عمده نیروی کار در استرالیا از مهاجرینی تشکیل شده که به واسطه مهارت شغلی خود ابتدا با یکی از ویزاهای مهارتی (Skilled worker) وارد بازار کار استرالیا شده و پس از طی مراحلی موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شده اند.

در این مقاله به بررسی شرایط، مدارک و پیش‌نیازهای ویزای 190 استرالیا می پردازیم . اگر علاقه‌مند به یادگیری بیشتر درباره این ویزای معروف هستید، ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای 190 استرالیا

یکی از ویزاهای مهارتی برای مهاجرت به استرالیا، ویزای 190 است. با این ویزا، شما اقامت دائم در استرالیا دریافت می‌کنید. به عبارتی شما به عنوان ساکن دائمی یا Permanent Resident یاPR شناخته می شوید. مهم‌ترین مزیت آن، این است که خانواده شما خوشحال خواهند بود که همراه با شما به استرالیا مهاجرت می‌کنند تا بتوانند از مزیتهای زندگی در استرالیا بهره مند شده وبه کار و تحصیل بپردازند. می توان گفت ویزای 190 به اعضای خانواده هم امکاناتی شبیه به متقاضی اصلی ارائه می دهد.

شرط اصلی برای دریافت این ویزا، داشتن یک اسپانسر ایالتی است. اما مانند سایر ویزاهای مهارتی، برای ارزیابی درخواست شما از یک سیستم امتیاز شماری استفاده می‌شود. شما باید حداقل امتیاز لازم را در این سیستم کسب کنید. امتیازات بر اساس چندین متغیر نظیر سن، وضعیت تأهل، تحصیلات، سابقه کار و توانایی در زبان انگلیسی به شما داده می شود.

در صورتی که حداقل امتیاز لازم (60 امتیاز) برای ویزای 190 را به دست بیاورید، اسپانسر ایالتی هم 5 امتیاز به امتیازات شما اضافه می کند.

مزایای ویزای 190 استرالیا

سیستم امتیازشماری برای ویزای 190 استرالیا(Skill Select)

شما جهت ارسال درخواست برای ویزای 190 استرالیا باید حداقل امتیاز لازم را در سیستم امتیازدهی مهاجرتی استرالیا بدست آورید. حداقل امتیاز برای ویزای 190 استرالیا 60 امتیاز است. علاوه بر این، اسپانسرشیپ ایالتی به شما پنج امتیاز می‌دهد. بنابراین، مجموع امتیازات شما به حد نصاب 65 امتیاز میرسد.

برای برخی ایالت ها حداقل امتیاز 65 برای دریافت ویزا کافی است. اما به دلیل رقابت زیاد در بسیاری از شغل‌ها و حوزه‌های تخصصی افرادی که امتیاز بالاتری داشته باشند، در اولویت خواهند بود. بنابراین، با افزایش امتیاز شما در این سیستم رقابتی، شانس شما برای دریافت ویزای 190 افزایش می‌یابد.

عوامل مختلفی در امتیاز شماری Skill Select تأثیرگذار هستند و هر یک امتیاز خاص خود را دارد. عوامل اصلی امتیازدهی برای ویزای 190 شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، توانایی در زبان انگلیسی و وضعیت تأهل می‌باشد.

معیار امتیازدهی بازه سنی امتیاز
سن 18 تا 24 سال 25
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 15
45 به بالا واجد شرایط نیست
نمره زبان انگلیسی عالی: آیلتس 8 در هر مهارت (PTE 79 یا 113 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 20
متوسط: آیلتس 7 در هر مهارت (PTE 65 یا 98 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 10
پایه: آیلتس 6 در هر مهارت (PTE 50 یا64 TOEFL یا دیگر آزمون‌های معتبر) 0
موفقیت در آزمون ناتی 5
سابقه کار خارج از استرالیا کمتر از 3 سال 0
3 تا 5 سال 5
5 تا 8 سال 10
بیشتر از 8 سال 15
دکتری 20
کارشناسی ارشد 15
کارشناسی از دانشگاه موردتایید استرالیا 15
کاردانی (یا معادل آن) 10
تحصیل در مناطق رجینال یا کم‌جمعیت 5
2 سال تحصیل 5
سابقه کاری مرتبط در استرالیا 1 تا 2 سال 5
3 تا 4 سال 10
5 تا 7 سال 15
بیش از 8 سال 20
وضعیت تأهل متقاضی: تجرد مجرد 10
وضعیت تأهل: متأهل همسر متقاضی آیلتس 6 یا 50 PTE همراه با اسسمنت مثبت داشته باشد 5
اگر همسر متقاضی هم آیلتس 6 (یا معادل آن) و هم اسسمنت مثبت داشته باشد 10
همسر متقاضی فقط اسسمنت مثبت داشته باشد (بدون نمره زبان) 0
مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های خارج از استرالیا کارشناسی ارشد 15
کارشناسی از دانشگاه مورد تأیید استرالیا (دانشگاه‌های سطح 1) 15
کارشناسی از دانشگاه‌های سطح 2 10
کاردانی (معادل آن)، مدرک پایان دوره تخصصی 10
دیپلم 10
تحصیل در استرالیا کارشناسی ارشد پژوهش‌محور یا دکتری (با شرط حداقل 2 سال آموزش آکادمیک) 10
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت (رجینال) 5
دیپلم یا مدرک تجاری از مؤسسه‌های آموزشی استرالیا 5
اسپانسر اسپانسری ایالتی برای ویزای 190 5

سه نوع ویزای مهارتی استرالیا ویزاهای 189، ویزای 190 و ویزای 491 هستند. شرایط این ویزاها از جهاتی به هم شبیه و از جهاتی با هم متفاوتند. تفاوت آنها بیشتر مربوط به نوع اقامت، امتیازبندی و شرایط آنهاست. برای آشنایی بیشتر شما با شرایط هر یک، در زیر آنها را مقایسه می کنیم:

مقایسه ویزاهای 189 و 190 استرالیا

شباهت‌های زیادی بین ویزای 189 و 190 استرالیا وجود دارد، از جمله اینکه شما با هر دو ویزا، اقامت دائم و اجازه کار و تحصیل در استرالیا را به دست می آورید. آنها همچنین روش امتیازدهی و شرایط مشابهی دارند.

تفاوت ویزاهای 189 و 190

تفاوت این دو ویزا بیشتر مربوط به محل اقامت و دعوت‌نامه این دو ویزاست:

برای ویزای 190 اسپانسر ایالتی به شما دعوتنامه می دهد، و شما در ازای این اسپانسرشیپ،  قانوناً متعهد هستید که دوسال اول اقامت خود را در ایالت اسپانسر مشغول به کار شوید.

در حالی که ویزای 189 به‌طور کاملاً مستقل است و دعوت‌نامه شما توسط دولت فدرال استرالیا ارسال می‌شود. در نتیجه می‌توانید در هر جای استرالیا که بخواهید کار و زندگی کنید.

مقایسه ویزاهای 190 و 491 استرالیا

شباهت دو ویزا: شرط هر دو ویزا داشتن اسپانسر ایالتی است.

تفاوت های دو ویزای 190 و 491

1
نوع اقامت
ویزای 491 یک مجوز برای اقامت موقت است (پس از سه سال اقامت در استرالیا میتوانید درخواست اقامت دائم بدهید)، در حالی که ویزای 190 به شما اقامت دائم می دهد.
2
محل اقامت
در ویزای 190 شما باید 2 سال اول را در ایالت اسپانسر کار کنید. در مقابل، در ویزای 491 شما باید به مدت 3 سال در مناطق رجینال یا کم‌جمعیت استرالیا کار و زندگی کنید و سپس برای اقامت دائم درخواست دهید.
3
حداقل امتیازات
برای تمامی ویزاهای مهارتی ، شرط اولیه کسب امتیاز حداقلی طبق سیستم امتیازشماری Skill select استرالیا است. امتیاز حداقلی برای ویزای 190، 60 است و با دریافت 5 امتیاز اضافی از طریق اسپانسرشیپ ایالتی می‌تواندبه امتیاز 65 برسد. در حالی‌ که در ویزای 491 حداقل امتیاز 50 است که با 15 امتیاز مناطق رجینال می‌توانید حدنصاب لازم را کسب کنید.

نکته1برای اخذ ویزای 190ظرفیت محدودتر و طبیعتا رقابت بیشتری نسبت به ویزای 491 وجود دارد.

نکته2: در همه ویزاهای کاری پیش از هر چیز باید مهارت شما در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد.

تفاوت ها و شباهت های ویزاهای مهارتی 189، 190 و491 به صورت جمع بندی شده در زیر آورده شده است.

شباهت های ویزاهای 190، 189 و 491 استرالیا

مهارت زبان انگلیسی: کسب حداقل نمره در آزمون زبان انگلیسی (آیلتس 6.5 یا معادل آن) در هر سه ویزا الزامی است.

شرط سنی: در هر سه ویزا متقاضی باید کمتر از 45 سال داشته باشد.

ارزیابی مهارت: هر سه ویزا باید اسسمنت مثبت دریافت کنند.

سیستم امتیاز شماری: در هر سه ویزا حداقل امتیاز لازم 65 است.

تفاوت های ویزاهای 190، 189 و 491 استرالیا

ویزای 189 ویزای 190 ویزای 491
نوع اقامت اقامت دائم از لحظه ورود اقامت دائم از لحظه ورود اقامت موقت
محل اقامت اجازه زندگی در هر نقطه از استرالیا به لحاظ اخلاقی باید 2 سال در ایالت اسپانسر کار کنید 3 سال اقامت در منطقه تعیین‌شده
شیوه امتیازشماری 65 امتیاز 60 امتیاز + 5 امتیاز اسپانسر ایالتی 50 امتیاز + 15 امتیاز اسپانسر
اسپانسر نیاز ندارد الزامی: اسپانسر ایالتی الزامی: اسپانسر مناطق رجینال یا خویشاوندی

شرایط ویزای 190 استرالیا

1
تخصص و مهارت
مهمترین پیش‌نیاز این است که تخصص شما در لیست مشاغل ضروری استرالیا قرار داشته باشد.
2
سن
هنگام دریافت دعوتنامه، متقاضیان ویزای 190 باید حداقل 18 سال و حداکثر 45 سال ( 44 سال و 11 ماه و 30 روز) داشته باشند.
3
مهارت در زبان انگلیسی
برای ویزای 190، شما باید حداقل نمره 6 در آزمون IELTS (یا معادل آن در آزمون‌های مهاجرتی مورد تأیید دیگر) را داشته باشید.
4
ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی
شما باید مدارک شغلی و تحصیلی خود را به یکی از سازمان‌های ارزیابی استرالیا ارسال کنید. این سازمان ارزیاب مدارک تحصیلی شما را بررسی می‌کند که آیا تحصیلات و مهارت‌های شما با استانداردهای بازار کار استرالیا مطابقت دارد یا خیر. به عبارت دیگر شما باید موفق به دریافت اسسمنت مثبت شوید (Positive Skill Assessment).
5
موفقیت در سیستم مبتنی بر امتیاز (SkillSelect)
وزارت مهاجرت استرالیا از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای ارزیابی ویژگی‌های شما استفاده می‌کند. امتیاز شما در این سیستم باید حداقل 65 امتیاز باشد تا بتوانید برای ویزای 190 اقدام کنید. اگر امتیاز شما به 60 برسد ایالت به شما 5 امتیاز میدهد تا مجموع امتیازات شما به 65 برسد.
6
اسپانسرشیپ ایالتی
برای ویزای 190 داشتن یک اسپانسر از یکی از ایالت‌های استرالیا الزامی است . حمایت یک ارگان دولتی ، پشتوانه مهمی است که به فرد کمک میکند تا در بدو ورود به کشور بیگانه و در مواجهه با مشکلات اولیه غربت، سریعتر تطبیق پیدا کند و آسانتر وارد بازار کار شود.بنابراین شما باید به دنبال یافتن یک ایالت باشید که نیاز به مهارت‌های شما دارد. سپس، این ایالت ممکن است با ارسال دعوت‌نامه، اقامت و کار شما را در استرالیا حمایت کند.

مراحل اخذ ویزای 190 استرالیا

توجه داشته باشید که داشتن اسپانسر تنها راه برای دریافت ویزای 190 است. برای دریافت این ویزا باید توسط یکی از ایالت‌های استرالیا حمایت شوید. بنابراین شما باید ایالتی را پیدا کنید که به مهارت شما نیاز داشته باشد. ارسال دعوتنامه از طرف اسپانسر به شما در اخذ ویزا و اقامت کمک می کند.

فرآیند درخواست ویزای 190 شامل مراحل زیر است:

گام اول : انتخاب کد رشته و مهارت
از لیست شغل‌های مورد نیاز استرالیا، شما باید یک حوزه را انتخاب کنید که با حوزه تخصص شما هم‌خوانی داشته باشد. شما باید ابتدا معیارها و الزامات هر ایالت را برای ویزای 190 ارزیابی کنید. این یک مرحله بسیار حیاتی و حساس است زیرا برای داشتن یک اسپانسر، باید ایالت‌هایی را انتخاب کنید که نیاز به مهارت‌هایی که شما دارید، داشته‌باشند (لیست این مشاغل دائما در حال تغییراست).
گام دوم : موفقیت در سیستم امتیازی
دومین مرحله برای اخذ ویزای 190 استرالیا بررسی صلاحیت متقاضی در سیستم امتیازشماری است. در این مرحله شما باید حداقل امتیاز لازم برای رشته و شغل درخواستی خود را کسب کنید. برای این ویزا، حداقل امتیاز لازم 65 است. به طور کلی شما باید 60 امتیاز را کسب کنید؛ به علاوه، حمایت ایالتی 5 امتیاز به شما اعطا میکند. با این کار، مجموع امتیازهای شما به امتیاز مورد نیاز 65 می‌رسد.
گام سوم: دریافت اسسمنت مثبت (Positive Skills Assessment)
شما باید در این مرحله اطلاعات حرفه‌ای و تحصیلی خود را به ارزیابی‌کننده ارائه دهید. این ارزیاب تعیین می‌کند که آیا دانش، توانایی‌ها و سوابق کاری شما با نیازهای بازار کار استرالیا همخوانی دارد یا خیر. مدت زمان فرآیند ارزیابی بر اساس زمینه شغلی شما و نهاد ارزیابی متغیر است. این فرآیند در حالت سریع حدود 10 روز و در شرایط معمولی حدود 4 ماه طول می‌کشد. هزینه ارزیابی بسته به سازمان ارزیاب متغیر است.
گام چهارم: تکمیل فرم ابراز تمایل (EOI)
پس از دریافت اسسمنت مثبت ، اگر حداقل نمره 6 را در آزمون آیلتس و سایر آزمونهای زبان مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا کسب کرده‌اید و حداقل 65 امتیاز به دست آورده اید، باید فرم علاقه‌مندی (EOI) را با استفاده از سیستم SkillSelect تکمیل کنید. شما می‌توانید این فرم آنلاین را با جزئیاتی در زمینه تحصیلی، تجربه حرفه‌ای و استعدادهای خود، و همچنین دلیل علاقه به کار در استرالیا، پر کنید. در این مرحله، سیستم EOI امتیازهای شما را محاسبه می‌کند. اگر کمتر از 65 امتیاز داشته باشید، دعوتنامه دریافت نخواهید کرد. همچنین، پس از ثبت EOI، اگر امتیاز شما کافی نباشد، می‌توانید امتیاز خود را افزایش دهید. لطفاً توجه داشته باشید که این عملیات را قبل از صدور دعوت نامه انجام دهید. پس از دریافت دعوت نامه، دیگر فرصتی برای افزایش امتیاز شما وجود نخواهد داشت. پس از ارسال فرم EOI، باید منتظر دریافت دعوت‌نامه باشید. فقط پس از دریافت دعوت‌نامه می‌توانید با درخواست ویزا به مرحله بعدی بروید.
گام پنجم: دریافت دعوت‌نامه از ایالت
در صورت واجدشرایط بودن شما، یکی از ایالت‌های استرالیا در این مرحله به شما دعوت‌نامه خواهد داد. با این حمایت ایالتی، پنج امتیاز دیگر به مجموع امتیازهای شما اضافه خواهد شد.
گام ششم: ارسال مدارک و درخواست ویزا
در این مرحله و بعد از دریافت دعوت‌نامه از اداره مهاجرت استرالیا فقط 60 روز فرصت دارید تا مدارک خود را تکمیل کنید. شما باید مدارک هویتی، تحصیلی، سوابق کاری، گواهی عدم سوءپیشینه و آزمایش‌های پزشکی خود را همراه با رزومه، فرم دعوت‌نامه، اسسمنت مثبت و دیگر مدارک لازم ضمیمه درخواست ویزا کنید. گاهی ممکن است افیسر پرونده مستندات تکمیلی دیگری نیز از شما بخواهید. در این صورت باید تمام مدارک و مستندات درخواست‌شده را نیز ارسال کنید.پس از انجام ارزیابی نهایی، در نهایت ویزای اقامت دائم 190 استرالیا برای شما صادر می شود.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.

برای دریافت ویزای 190 استرالیا، باید مدارک خاصی را به دفتر مهاجرت استرالیا ارسال کنید که در زیر آورده شده‌اند:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای 190 استرالیا

هزینه اخذ ویزای 190 استرالیا

در کل، دو نوع هزینه برای دریافت ویزای 190 استرالیا لازم است:

هزینه‌های ایالتی و هزینه‌های جانبی. با این حال، تمامی این هزینه‌ها با تغییر شرایط و دوره زمانی تغییر می‌کنند.

هزینه‌های ایالتی برای صدور ویزای 190 در زیر آورده شده‌اند. پرداخت مستقیم این مبلغ به دفتر مهاجرت استرالیا الزامی است.

1- هزینه اسپانسرشیپ ایالتی:  بین 0 تا 300 دلار استرالیا (بسته به ایالت)

2- هزینه صدور ویزا برای متقاضی اصلی:  4640 دلار استرالیا

3- هزینه صدور ویزا برای همسر متقاضی:  2320 دلار استرالیا

4- هزینه صدور ویزا برای هرکدام از فرزندان زیر 18 سال:  1160 دلار استرالیا

5- هزینه صدور ویزا برای فرزند 18 سال و بالاتر:  2320 دلار استرالیا

هنگام درخواست ویزای 190، باید برخی هزینه‌های اضافه مانند موارد زیر را در نظر بگیرید:

6- هزینه ارزیابی مدارک:  در استرالیا، مرجع ارزیاب این هزینه را دریافت می‌کند. با توجه به مرجع ارزیاب و حوزه تخصص شما، هزینه‌های ارزیابی متفاوتی اعمال می‌شود. با این حال، مبلغی بین 500 تا 3000 دلار استرالیا می‌باشد. (در صورتی که فرد همراه نیز احتیاج به ارزیابی مدارک داشته باشد، شما باید هزینه آن را نیز به سازمان ارزیاب پرداخت کنید.)

7- هزینه ترجمه اسناد و مدارک:  برای ویزای استرالیا ترجمه ناتی کافی است و نیازی به ترجمه رسمی و تایید دادگستری نیست.

8- هزینه آزمایش‌های پزشکی

9- هزینه وکیل مهاجرتی (در صورت نیاز)

مدت زمان پردازش ویزای 190

زمان پردازش ویزاهای استرالیا ثابت و مشخص نیست. این زمان بستگی به عوامل مختلفی دارد.

اما به طور کلی:

  • بیش از 75 درصد از درخواست‌ها در عرض شش ماه پردازش می‌شوند.
  • نود درصد درخواست‌ها در کمتر از هفت ماه تکمیل می‌شوند.

اما برخی عوامل باعث طولانی‌شدن ‌زمان پردازش و صدور ویزا می‌شود. این موارد عبارت است از:

  • عدم تکمیل صحیح مدارک و گواهی‌های لازم.
  • وجود نقص در مدارک شما و عدم ارسال تمام مدارک.
  • درخواست آفیسر پرونده از شما جهت ارسال مدارک و مستندات بیشتر.

نکته مهم:  اگر قصد دارید برای ویزای 190 درخواست دهید، نام همسر و فرزندان شما باید در فرم درخواست ویزا ذکر شود. در این حالت، آنها همراه شما در اقامت دائمی در استرالیا خواهند بود. یعنی اعضای خانواده شما بعد از دریافت ویزا، همان مزایا، حقوق و امتیازات شما را خواهند داشت.

در ویزای 190 کسانی که قانوناً می توانند به عنوان همراه ویزا دریافت کنند، عبارتند از:

  • همسر متقاضی
  • فرزندان زیر 18 سال
  • فرزندان بالای 18 سال، اگر وابسته باشند؛ به این معنی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌باشند و کار یا منبع درآمدی نداشته باشند و مجرد باشند.
  • فرزندان بالای 18 سال که به دلیل ناتوانی جسمی یا روانی تحت مراقبت فرد متقاضی باشند.

امکان سفر و ورود و خروج به استرالیا با ویزای 190

تا پنج سال پس از تاریخ صدور ویزا، شما با یک ویزای 190 می‌توانید به آزادی از ورود و خروج به استرالیا بهره‌مند شوید. اگر در طول این مدت، شهروندی استرالیا به شما اعطا شود، شما می‌توانید با پاسپورت استرالیایی برای مدت طولانی‌ بدون نگرانی از استرالیا خارج شوید.

اما اگر نتوانید شهروند شوید، باید پس از پایان دوره پنج ساله برای ورود بعدی خود به استرالیا ویزای بازگشت بگیرید. برای ویزای بازگشت می توانید از داخل یا خارج استرالیا اقدام کنید و نیازی به کارفرما یا اسپانسر هم ندارید.

مهارت زبان انگلیسی و ویزای 190 استرالیا

توانایی صحبت کردن و درک زبان انگلیسی همیشه یکی از شرایط لازم برای ویزای استرالیا است.

مدرک زبان و حدنصاب نمره آزمون به روش مهاجرت بستگی دارد. برخی از ویزاها نیازی به ارائه نمره زبان ندارند؛ اما در برخی ویزاهای دیگر حداقل نمره قبولی شرط اصلی دریافت ویزاست.

در مراحل ابتدایی فرآیند درخواست ویزای مهارتی استرالیا، ممکن است گواهی زبان مورد نیاز نباشد. با این حال، برخی از سازمان‌ها، مانند Engineers Australia، گواهی زبان را شرط اصلی برای اسسمنت قرار داده‌اند. در هنگام ثبت EOI برای ویزای مهارتی استرالیا، حداقل نمره IELTS برابر با 6 (یا معادل آن در آزمون‌های شناخته شده دیگر) لازم است. اما بسیاری از مشاغل در این مرحله نیازی به گواهی زبان ندارند.

با توجه به شرایط رقابتی موجود در فرآیند درخواست ویزای 190 استرالیا در حال حاضر، باید توجه داشته باشید که حداقل نمره مورد نیاز IELTS برای مهاجرت به استرالیا ممکن است معادل 7 یا 8 باشد. با این حال، نمره 6 در آزمون IELTS (در هر مهارت) هم می‌تواند کافی باشد.

وقتی ویزای 189 استرالیا را دریافت کردید چه کار باید کنید؟

شما باید پس از دریافت این ویزا، در موعد مقرر که توسط افسر پرونده تعیین می‌شود در استرالیا حضور داشته باشید. اگر این کار را نکنید، ویزای شما لغو خواهد شد.

پس از اولین ورود به استرالیا تا 5 سال هیچ منعی برای ورود و خروج به استرالیا نخواهید داشت.

البته شما باید دو سال اول پس از کسب ویزای 190 در همان ایالتی که به آن تعهد داده‌اید، زندگی کنید. پس از آن، هیچ محدودیتی برای زندگی در هر ایالتی که بخواهید وجود ندارد. البته این تعهد صرفاً اخلاقی است. به عبارت دیگر، شما در صورت موافقت ایالت اسپانسر می توانید  ایالت های دیگری را برای کار و زندگی انتخاب کنید.

شهروندی استرالیا تحت ویزای 190

یکی از راه‌های گرفتن اقامت استرالیا ویزای 190 استرالیا است. پس از مهاجرت به این کشور، پس از سه تا پنج سال، شما مجاز به ارسال درخواست شهروندی به استرالیا می‌شوید.

از نظر قانونی، شهروندی جایگاه بالاتری نسبت به اقامت دائمی دارد. این به این معناست که حتی اگر وضعیت دائمی دارید، ممکن است برخی از مزایای شهروندی را نداشته باشید.

شما باید حداقل دو سال از پنج سال را در استرالیا زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائمی را به دست آورید. در غیر این صورت، ویزای شما برای اقامت دائمی لغو می‌شود. با این حال، داشتن یک پاسپورت استرالیایی به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی بابت از دست دادن شهروندی، برای مدت طولانی‌تری به خارج از استرالیا سفر کنید.

گرفتن شهروندی استرالیا شرایطی دارد. این شرایط به مدت زمانی که شما در آنجا اقامت می‌کنید مربوط می‌شود. ‏ برخی شرایط دیگر شامل مسائل قانونی، اخلاقی، دانش زبانی و حتی شناخت شما از استرالیا می باشد.‎

شرایط کسب شهروندی استرالیا

1- حداقل سه سال از چهار سال گذشته را در استرالیا زندگی کرده باشید

2- حداقل یک سال قبلی را به‌صورت دائم در استرالیا زندگی کرده باشید.

3- در طول دوازده ماه گذشته بیش از سه ماه خارج از استرالیا نباشید.

حتماً به یاد داشته باشید که باید برای هر عضو از خانواده‌تان که همراه شما هستند، جداگانه برای شهروندی استرالیا درخواست دهید.

ویزای 190 استرالیا و اهمیت حضور وکیل مهاجرت در تیم

ویزای 190 استرالیا به شما و خانواده‌تان اقامت دائم ارائه می‌دهد اما گرفتن این ویزا فرآیند بسیار سخت و حساسی دارد.

بنابراین، ما پیشنهاد می‌کنیم که با یک وکیل مهاجرت ماهر در مورد ویزای 190 مشورت کنید. داشتن یک وکیل مهاجرت استرالیا در کنار شما میتواند احتمال رد شدن درخواست شما را کاهش دهد و شانس موفقیت شما را به طور قابل توجهی افزایش ‌دهد.