جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای فرزند استرالیا

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که در حال حاضر با ویزای دائمی در استرالیا زندگی می‌کنید و در عین حال فرزندی دارید که به دلایلی از شما دور است و حالا تصمیم گرفته‌اید برای اینکه نزد شما زندگی کند، او را نیز به استرالیا بیاورید. در این حالت شما باید برای او درخواست ویزای فرزند کنید.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای فرزند استرالیا

در واقع، این ویزا مخصوص فرزندانی است که پدر و مادر آنها در استرالیا زندگی می‌کنند ولی خودشان در خارج از استرالیا هستند. در صورتی که والدین استرالیایی بخواهند فرزندشان به استرالیا بیاید و با آنها زندگی کند، باید برای ویزای فرزند درخواست دهند.

ویزای فرزند استرالیا یک نوع ویزای خانوادگی است که به فرزندانی که والدین یا قیم قانونی آن‌ها مقیم استرالیا هستند، اعطا می‌شود. این ویزا امکان دسترسی به امکانات و خدمات آموزشی و بهداشتی در استرالیا را برای آن ها فراهم می‌کند.

والدین برای اینکه بتوانند این ویزا را درخواست دهند باید:

الف) شهروند یا مقیم دائمی استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشند.

ب) از نظر مالی از فرزند خود حمایت کنند.

البته والدین در شرایط دیگری نیز می توانند برای فرزند خود درخواست ویزای فرزند استرالیا دهند، مثل:

1. داشتن ویزای موقت (دوساله) همسر یا شریک زندگی       

2. داشتن ویزاهای موقت دیگر مانند ویزای تحصیلی یا ویزای کسب و کار

3. قبول فرزندخواندگی که بعد از گرفتن  اقامت دائمی اخذ میشود

در همه این حالات می توانید برای فرزند خود این ویزا را درخواست کنید.

ویزای فرزند استرالیا در دو زیرگروه، 802 (در داخل استرالیا) و 101 (خارج از استرالیا)، صادر می‌شود. علاوه بر این، ویزای زیرگروه 102 نیز برای فرزندخواندگی است.

شرایط اخذ ویزای فرزند

هزینه اخذ ویزای فرزند استرالیا

هزینه پردازش ویزای فرزند استرالیا حدود 3,055 دلار استرالیا است که باید در زمان ارسال درخواست به سفارت استرالیا پرداخت شود. این مبلغ برای بررسی درخواست، دریافت می‌شود و نه برای صدور ویزا. بنابراین در صورت رد درخواست، این مبلغ قابل استرداد نیست.

این مبلغ برای انجام تحقیقات در مورد گذشته متقاضی دریافت میشود. به همین دلیل لازم است که متقاضی با دقت و حساسیت  اقدام به تهیه درخواست ویزا کرده و قبل از ارسال مدارک، شرایط و نتایج کار را بررسی کرده و مدارک و مستندات لازم را با دقت جمع آوری و فرم های مورد نیاز را با حساسیت و دقت کامل پر کرده باشد.

با توجه به اینکه قوانین مهاجرت استرالیا دائم در حال تغییر و به روز شدن هستند، برای پیشگیری از ریجکت شدن درخواست شما، توصیه می کنیم حتما پیش از اقدام، با یک وکیل مهاجرت استرالیا در ویزامدرن مشورت کنید .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرزند

نکته: لطفاً توجه داشته باشید که این لیست ممکن است مرتب تغییر کند . بنابراین بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیق تر با سفارت یا کنسولگری استرالیا یا مشاوران مهاجرتی مورد اعتماد در ویزامدرن در تماس باشید.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.

انواع ویزای فرزند

به طور کلی دو نوع ویزای فرزند وجود دارد.

1- ویزای فرزند 101

2- ویزای فرزند 802

ویزای ساب کلاس 101 استرالیا

ویزای ساب کلاس 101 استرالیا برای فرزندانی است که از قبل دارای ویزای استرالیا نیستند و خارج از کشور حضور دارند. کودک می‌تواند با این ویزا به عنوان یک مقیم دائمی وارد استرالیا شود و در صورت واجد شرایط بودن، برای شهروندی استرالیا درخواست دهد.

هزینه دریافت ویزای زیرگروه 101 از 3,055 دلار استرالیا شروع می‌شود. زمان پردازش این ویزا بین 19 تا 26 ماه طول می کشد.

ویزای ساب کلاس 802 استرالیا

ویزای ساب کلاس 802 برای متقاضیانی است که با ویزای معتبر در داخل استرالیا حضور دارند.

شرایط دریافت ویزای 802 همانند ویزای زیر گروه 101 است با این تفاوت که برای درخواست این ویزا باید از داخل استرالیا اقدام شود. زمان پردازش این ویزا نسبت به ویزای 101 کمتر و بین 13 تا 16 ماه است.

نکته: زمان دقیق رسیدگی به پرونده ویزا به مواردی  همچون کامل بودن مدارک، تراکم کاری ادارات مسئول  و سایر عوامل پیش‌بینی نشده وابسته است.

لذا لازم است اسناد و مدارک ارسالی کامل بوده و به موقع ارسال شوند تا کار دریافت ویزای شما با مشکل مواجه نشود.

ویزای فرزند خوانده یا فرزند ناتنی (ویزای ساب کلاس 102)

کودکانی که در خارج از کشور به فرزندی پذیرفته شده‌اند، می‌توانند با اخذ این ویزا با والدین جدید خود در استرالیا زندگی کنند. دارنده این ویزا اجازه دارد در استرالیا به طور دائم زندگی کند.

 

شما باید از طرف فرزندخوانده خود از داخل استرالیا برای ویزای فرزندخواندگی درخواست دهید اما فرزند شما نباید در زمان درخواست ویزا داخل استرالیا حضور داشته باشد. 

 

ویزای زیرگروه 102 را می‌توان با حدود 3,055 دلار استرالیا دریافت کرد. زمان‌ پردازش و بررسی برای این نوع ویزا از 4 ماه تا 22 ماه متغیر است.

شرایط فرزندخوانده جهت دریافت ویزای زیر گروه 102

مزایای ویزای فرزند استرالیا

نتیجه گیری:

ویزای فرزند استرالیا یک نوع ویزای مهاجرتی است که به والدین این مزیت را می‌دهد که همراه با فرزندان خود در استرالیا زندگی کنند و امکاناتی از قبیل اقامت در استرالیا، دسترسی به خدمات بهداشت و درمان، سیستم آموزش عالی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای فرزندان در آینده می‌باشد. در این ویزا فرزند باید از سوی والدین تنی یا ناتنی مورد حمایت مالی قرار گیرد.