جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای نامزدی استرالیا

یکی از مسیرهای جالب برای افرادی که می‌خواهند اقامت دائم در استرالیا را به دست بیاورند، از طریق نامزدی و به دنبال آن ازدواج است.

ویزاهای نامزدی و ازدواج استرالیا مختص افرادی هستند که همسر یا شریک زندگی یا نامزد آنها حق اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای نامزدی استرالیا

یکی از مسیرهای جالب برای افرادی که می‌خواهند اقامت دائم در استرالیا را به دست بیاورند، از طریق نامزدی و به دنبال آن ازدواج است.

ویزاهای نامزدی و ازدواج استرالیا مختص افرادی هستند که همسر یا شریک زندگی یا نامزد آنها حق اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند.

به خاطر شباهت زیاد ویزاهای نامزدی و ازدواج و واژه های به کار رفته در آنها لازم است قبل از هر چیز این واژه ها را به طور دقیق تعریف کنیم:

 همسر: یکی از زوجی که ازدواج رسمی کرده اند.

شریک زندگی: یکی از زوجی که ازدواج رسمی نکرده اند ولی با هم زندگی میکنند و رابطه ای خاص و عاطفی دارند. در اکثر مواقع، دو شریک زندگی باید حداقل یک سال با هم زندگی کرده باشند.

نامزد: زن یا مردی که هنوز ازدواج رسمی نکرده اند ولی همدیگر را دیده اند، رابطه ای واقعی و صمیمانه دارند و تصمیم دارند به زودی با هم ازدواج کنند.

اسپانسر ویزای نامزدی یا ازدواج: فردی که حق ویزای دائم یا شهروندی استرالیا را دارد و از نظر قانونی میتواند همسر، شریک زندگی یا نامزد خود را اسپانسر کند.
(البته محدودیت هایی برای افرادی که قبلا فرد دیگری را اسپانسر کرده اند و یا خودشان از طریق ویزای نامزدی و ازدواج به استرالیا آمده اند، وجود دارد).

نکته: اولین ویزایی که به متقاضیان ویزای نامزدی و یا ویزای ازدواج (همسر) داده می شود از نوع موقت است. در صورتی که رابطه متقاضی و اسپانسر تا حداقل 2 سال بعد از ارسال درخواست ویزای اولیه همچنان پابرجا بماند، متقاضی میتواند در مرحله دوم، برای یکی از انواع دائم ویزای ازدواج  اقدام کند.

ویزای نامزدی استرالیا ( ویزای 300)

ویزای 300 یا ویزای نامزدی استرالیا مختص افرادی است که به طور رسمی ازدواج نکرده اند ولی قصد دارند در کشور استرالیا با نامزد خود ازدواج کنند. زوج باید ثابت کنند که همدیگر را به طور حضوری (و نه صرفا از طریق اینترنت) ملاقات کرده اند و قصد دارند در استرالیا با یکدیگر ازدواج کنند.

مواردی که رابطه واقعی زوج را اثبات میکنند

شرایط لازم برای دریافت ویزای نامزدی

هزینه ویزا

متقاضی اصلی: 8,850 دلار استرالیا

فرزند بالای 18 سال: 4,430 دلار استرالیا

فرزند زیر 18 سال: 2,215 دلار استرالیا

توجه: بعد از ازدواج در استرالیا، متقاضی باید برای تبدیل ویزای نامزدی به ویزای موقت ازدواج اقدام کند. هزینه تبدیل این ویزا برای فرد دارنده ویزای نامزدی، 1,285دلار استرالیا است. البته اگر متقاضی فرزندی داشته باشد باید هزینه اضافه دیگری هم پرداخت کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزاهای نامزدی و ازدواج

1
فرم درخواست ویزا
شما باید در ابتدا این فرم را پر نمایید.
2
مدارک شناسایی
مدارک شناسایی متقاضی و همچنین نامزد استرالیایی مانند پاسپورت یا کارت ملی.
3
اسناد ازدواج
اگر قبلاً ازدواج کرده‌اید، گواهی ازدواج معتبر ارائه دهید. اگر هنوز ازدواج نکرده‌اید، مدارکی که قابلیت ازدواج شما را تایید میکند، داشته باشید.
4
اثبات رابطه
شما باید اثبات کنید که شما و نامزد استرالیایی خود رابطه‌ای مشترک و پیوسته دارید شامل عکس‌ها، مکاتبات، تاریخ‌های سفر مشترک، اسناد مالکیت مشترک محل زندگی، قبض های آب و برق و هرگونه مدرک دیگری باشد که قوت و اعتبار رابطه شما را نشان دهد.
5
اظهارنامه
دو نسخه تکمیل شده از اظهارنامه قانونی توسط شاهدی که شما و شریک زندگیتان را بشناسد و بیش از 18 سال سن داشته باشد.(فرم 888)
6
گواهی سلامتی
ممکن است نیاز باشد که گواهی سلامت از یک پزشک معتبر ارائه شود.
7
عدم سوء پیشینه کیفری
باید سوابق کیفری شما و شریک استرالیایی‌تان ارائه شود. این شامل سوابق کیفری، گزارش‌های پلیس، و گواهی‌های جرم شناسی می‌شود.
8
زبان انگلیسی
تسلط بر زبان انگلیسی یا قبولی در آزمون های مورد تایید اداره مهاجرت (ممکن است در برخی موارد الزامی نباشد)
9
مدارک اضافی
ممکن است مقامات مهاجرتی درخواست مدارک اضافی یا تکمیلی را داشته باشند.

در نهایت، برای اطلاعات دقیق تر و به روز، بهتر است به وب سایت وزارت داخلی استرالیا مراجعه کنید و یا با یک مشاور متخصص مهاجرتی مشورت نمائید.

توجه: مدت پردازش ویزا حدود 2 سال است.

زمانی که خارج از استرالیا هستید، به‌صورت آنلاین برای ویزای نامزدی اقدام می‌کنید. روند اخذ ویزا مرحله‌به‌مرحله به شرح زیر است:

1- ثبت نام در ImmiAccount 

یک حساب در ImmiAccount ایجاد کنید، یا اگر از قبل یک اکانت دارید وارد آن شوید. برای ثبت‌نام باید مشخصات فردی، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنید.

2- تکمیل فرم درخواست ImmiAccount

فرم درخواست ImmiAccount را تکمیل کنید. شما باید شروع به تکمیل  یک درخواست جدید برای ویزای 300 استرالیا کرده و به سؤالات پاسخ دهید. با استفاده از گزینه «ویرایش» می‌توانید درخواست را ذخیره کنید و در تاریخ دیگری ادامه دهید.

3- پرداخت هزینه

هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. می‌توانید هزینه‌های درخواست ویزای استرالیا را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید.

4- ارسال فرم ImmiAccount

فرم درخواست آنلاین ImmiAccount را ارسال کنید. شماره مرجع تراکنش (TRN) را یادداشت کرده و برای نامزد خود ارسال کنید. نامزدتان برای درخواست اسپانسر ویزای 300 استرالیا به این شماره نیاز دارد.

5- کپی‌های الکترونیکی مدارک موردنیاز را پیوست کنید.

پس از ارسال درخواست باید مدارک را پیوست کنید. درصورتی‌که لازم باشد قبل از ارسال فرم این کار را انجام دهید، به شما اطلاع داده خواهد شد.

6- درخواست اسپانسری توسط نامزد

نامزد شما با استفاده از حساب ImmiAccount خود یا شما، برای اسپانسری درخواست می‌دهد.

7- نامزدتان مدارک پشتیبانی موردنیاز را برای درخواست اسپانسری پیوست می‌کند.

نامزدتان باید مدارک هویتی خود را ارائه دهد و ثابت کند که به‌طور قانونی در استرالیا اقامت دارد و گواهی پلیس ملی استرالیا را ارائه کند.

8- انتظار برای ویزا

منتظر می‌مانید تا درخواست ویزای شما بررسی شود.

پس از دریافت ویزای خود، می‌توانید از VEVO یا ImmiCard برای بررسی اعتبار و شرایط آن استفاده کنید.

ویزای نامزدی Prospective Marriage زیر گروه 300

افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند استرالیا، ساکن دائم یا شهروند واجد شرایط کشور نیوزیلند را دارند، برای این ویزا واجد شرایط هستند. این ویزا به دارنده آن ، امکان ورود به استرالیا و ازدواج با نامزد خود در یک مدت معین (معمولاً نه ماه) را می‌دهد. پس از ازدواج، متقاضی می‌تواند برای اقامت در استرالیا، ویزای همسری را درخواست کند.

ویزای موقت Prospective Marriage زیر گروه 771

افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند واجد شرایط نیوزیلند، یک شهروند استرالیا، یا یک ساکن دائم استرالیا را دارند، اما نمی‌توانند الزامات ویزای Prospective Marriage (زیرگروه 300) را برآورده کنند، می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

این ویزا امکان اخذ اقامت دائم را فراهم نمیکند، اما دارنده آن اجازه مسافرت به استرالیا و اقامت موقت در آنجا جهت انجام مراحل ازدواج را می‌دهد.

ویزای Marriage Visitor Visa زیر گروه 600

این ویزا برای افرادی است که برای ازدواج با نامزد استرالیایی خود می‌خواهند به استرالیا سفر کنند. این ویزا یک ویزای موقت است که به دارنده آن امکان ورود به استرالیا، ازدواج، و اقامت را برای مدت محدودی می‌دهد.

ویزای همسر یا ویزای ازدواج (زیرگروه 309/100 یا زیرگروه 820/801)

افرادی که در رابطه واقعی و طولانی با یک شهروند استرالیا، ساکن دائم یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند هستند، واجد شرایط دریافت این ویزا هستند. این ویزا دو زیر گروه دارد:

الف) زیرگروه 820/801 برای درخواست‌های داخل کشور (درون استرالیا).

متقاضی از داخل استرالیا برای اخذ ویزا اقدام می کند. ابتدا ویزای موقت 820 به او اعطا می شود. پس از 2 سال در صورت ازدواج و یا ادامه زندگی مشترک ویزای 801 به او اعطا می شود.

ب) زیرگروه 309/100 برای درخواست‌های خارج از کشور (خارج از استرالیا)

متقاضی باید از خارج از خاک استرالیا اقدام کند. ابتدا ویزای موقت 309 به او داده می شود. در صورت ازدواج و یا ادامه زندگی مشترک از طریق ویزای 100 اقامت دائمی دریافت می کند.

زمانبندی مهاجرت و اقامت

برنامه‌ریزی مهاجرت و ترتیب ورود به استرالیا بسیار حیاتی است. بنابراین باید زمان لازم برای آماده‌سازی اسناد، زمان بررسی درخواست ویزا و مدت اعتبار ویزا، و سایر مراحل را مورد توجه قرار دهید.

زمان پردازش و صدور ویزای نامزدی یا ازدواج استرالیا

به طور کلی، ممکن است زمان پردازش یک ویزای ازدواج در استرالیا از چند ماه تا یک سال یا بیشتر باشد. برخی از ویزاها نیاز به یک دوره پردازش حدود 12 تا 15 ماه دارند، مانند ویزای نامزدی زیرمجموعه 300.

ویزاهای موقت ازدواج مانند ویزاهای 309 و 820 ممکن است 12 تا 15 ماه طول بکشد.

ویزاهای دائمی ازدواج به زمان پردازش بیشتری نیازدارند. مثل ویزای 100 و 801 که ممکن است تا 2 سال هم طول بکشند.

زمان لازم برای بررسی و صدور یک ویزای ازدواج استرالیا ممکن است بسته به نوع ویزا، تعداد درخواست‌ها و عوامل دیگر متغیر باشد.

وضعیت پرونده متقاضی و زمان پاسخگویی متقاضی به مکاتبات دو عامل دیگر هستند که ممکن است بر طول زمان بررسی و پردازش ویزا تأثیر بگذارند.

قوانین و فرآیندهای درخواست ویزاهای ازدواج استرالیا ممکن است متفاوت باشد یا هر ساله تغییر کنند. برای اطلاعات دقیق و به‌روز درباره شرایط هر یک از ویزاها لازم است به وب‌سایت رسمی وزارت داخلی استرالیا و یا مشاوران مهاجرت مراجعه کنید.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.