جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهاجرت کادر درمان به عمان

مهاجرت کادر درمان به عمان

فهرست مطالب

مهاجرت کادر درمان به عمان

عمان از همسایگان جنوبی ایران واقع در شبه‌جزیره عربستان است که به‌واسطه برخورداری از امکانات رفاهی بسیار مقصد بسیاری از متخصصان حوزه‌های مختلف محسوب می‌شود. منابع طبیعی  غنی و مقاصد گردشگری جذاب از اصلی‌ترین راه‌های درآمدی عمان به شمار می‌روند. این کشور به دنبال افزایش جمعیت و نیروی کار توانمند همواره برنامه‌های مهاجرتی بسیاری را برای اتباع خارجی ارائه می‌دهد که مهاجرت کادر درمان از مهم‌ترین آن‌هاست. افزایش ساخت‌وساز مراکز درمانی و تجهیزات مدرن و پیشرفته و سرمایه‌گذاری‌های کلان در بهبود خدمات درمانی به افراد بومی و اتباع خارجی سبب گردیده است تا برنامه مهاجرت کادر درمان به عمان بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد. بدین منظور دولت این کشور مشوق‌های حمایتی متعددی را برای جذب پزشکان و پرستاران به این کشور تدارک دیده است. به جهت ‌پذیرش کادر درمان در عمان لازم است تا موارد متعددی از جمله اعتبارسنجی مدارک تحصیلی، تجربه و مهارت کاری به تأیید هیئت پزشکی این کشور برسد. تنها در صورت تأیید تمامی مراحل، فرد متقاضی می‌تواند از طریق ویزای کار کادر درمان در مراکز درمانی این کشور مشغول به فعالیت شود. به‌منظور آشنایی بیشتر با فرایند مهاجرت کادر درمان به عمان و آگاهی از مراحل پذیرش آن پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

مهاجرت کادر درمان به عمان01

برای دریافت وقت مشاوره مهاجرت کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کادر درمان به عمان

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد؛ عمان با توسعه و ترقی در ساخت و راه‌اندازی مراکز درمانی و تجهیز کامل این مراکز به دنبال افزایش افراد متخصص در زمینه علوم پزشکی است. پزشکان عمومی، پرستاران، متخصصان حوزه‌های پزشکی، دندانپزشکان، تکنسین اتاق عمل، رادیولوژیست و… از جمله اهداف دولت عمان برای جذب به این کشور هستند. به همین جهت دولت این کشور در تلاش است تا با همکاری اداره مهاجرت؛ روند مهاجرت کادر درمان به عمان را بیش‌ازپیش تسهیل نماید. به همین منظور برنامه‌های تشویقی اعم از حق تحصیل رایگان فرزندان، اعطای ویزای همراه، حقوق مناسب، وام مسکن و… در صورت پذیرش به این افراد اعطا می‌شود. مهاجرت کادر درمان در عمان نیازمند قبولی در مصاحبه حضوری وزارت بهداشت، قبولی در آزمون مهارت‌یابی پرو متریک، تأییدیه مدارک، دریافت پیشنهاد شغلی و دارا بودن محدوده سنی 21 الی 60 سال است. در ادامه به بررسی و شرح این مراحل می‌پردازیم؛

 

تأیید هیئت تخصصی پزشکی عمان

اولین و مهم‌ترین مرحله در بحث مهاجرت کادر درمان به عمان اخذ تأییدیه‌های لازم از جمله؛ صحت مدارک تحصیلی، سوابق کاری، قبولی آزمون‌ها و.. و اعتبارسنجی این مدارک است. تمامی این مراحل می‌بایست به تأیید رسمی وزارت بهداشت عمان برسد و حتی در صورت قبولی در آزمون‌ها و عدم تأیید صلاحیت توسط هیئت پزشکی، پذیرش متقاضی لغو خواهد شد.

مهاجرت کادر درمان به عمان02

کسب نمره قبولی در آزمون پرو متریک

یکی دیگر از مهم‌ترین گام‌های مهاجرت کادر درمان به عمان، شرکت در آزمون پرو متریک و کسب حدنصاب قبولی در این آزمون است. لازمه شرکت در آزمون پرو متریک، دارابودن تخصص و مهارت کافی است که می‌تواند در کسب نمره قبولی بسیار مؤثر باشد. این آزمون که به‌صورت اینترنتی برگزار شده و شامل 150 سوال در زمینه علوم پزشکی و همچنین سوالات شبیه سازی افراد مبتلا به بیماری های مختلف است. لازم به ذکر است؛ که به دلیل عدم برگزاری آزمون پرو متریک در ایران، متقاضیان ایرانی به‌منظور شرکت در این آزمون می‌بایست به یکی از کشورهای مجاور سفر کنند. جهت شرکت در آزمون پرو متریک و اطلاع از زمان، محل و نحوه برگزاری آن می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

 

قبولی در آزمون حضوری

یکی دیگر از گام‌های اخذ پذیرش کادر درمان در عمان، کسب نمره قبولی در مصاحبه شفاهی و حضوری وزارت بهداشت این کشور است. تسلط نسبی به زبان انگلیسی و مهارت کافی در زمینه تخصصی از مهم‌ترین معیارهای ارزیابی در این آزمون به شمار می‌روند. به‌منظور شرکت در آزمون حضوری می‌بایست پیش از موعد برگزاری از طریق ویزای توریستی وارد خاک این کشور شوید تا سایر مراحل پذیرش به‌صورت قانونی انجام شود.

مهاجرت کادر درمان به عمان03

بارگذاری مدارک در سایت وزارت بهداشت عمان

پس از گذراندن تمامی مراحل ذکر شده؛ بایستی به‌منظور تکمیل مدارک و اخذ اجازه کار در کشور عمان، کلیه مدارک هویتی به همراه مدارک ذکر شده در بالا در وب‌سایت وزارت بهداشت این کشور بارگذاری شود. در صورت تأیید نهایی پس از حداکثر 2 هفتهريال نامه احراز صلاحیت فرد مبنی بر اجازه کار در کشور عمان برای وی صادر می‌گردد. با در دست داشتن نامه مذکور فرد متقاضی می‌تواند برای تمامی فرصت های شغلی مرتبط با تخصص پزشکی درخواست خود را ارسال نماید.

 

دریافت افر شغلی

پس از رجیستری مدارک و دریافت نامه احراز صلاحیت شغلی، فرد متقاضی می‌تواند از طریق مؤسسات کاریابی و یا ارتباط مستقیم با مراکز درمانی و کلینیک‌های عمانی درخواست خود را برای پوزیشن‌های مرتبط شغلی ارائه دهد.

مهاجرت کادر درمان به عمان

مدارک لازم برای مهاجرت کادر درمان به عمان

پس از طی مراحل بالا؛ می‌بایست تمامی مدارکی که در ادامه به آن اشاره می‌شود به اداره مهاجرت کشور عمان ارسال گردد. این مدارک به شرح زیر هستند؛

  • مدارک هویتی اعم از پاسپورت، اصل و ترجمه شناسنامه
  • گواهی نظام‌پزشکی یا پروانه مطب
  • ترجمه ریزنمرات و مدارک دانشگاهی
  • گواهی سلامت با اعتبار حداکثر 6 ماه
  • مهارت‌ها و سوابق کاری مرتبط با تخصص
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • مدارک هویتی افراد همراه (درصورت درخواست صدور ویزای همراه)
  • رسید پرداخت هزینه ویزا

مزیت‌های مهاجرت کادر درمان به عمان

مهاجرت کادر درمان به عمان از مزایای مختلفی برای پزشکان و متخصصان برخوردار است که یکی از مهم‌ترین آن امکان فعالیت در سطح بین‌المللی است. فارغ از حقوق و سایر مزایایی که اتباع خارجی کادر درمان در این کشور از آن برخوردارند، فعالیت در این کشور امکان شرکت در مجامع بین‌المللی و همکاری‌های گسترده با سایر کشورها در زمینه پزشکی را فراهم می‌کند. محیط حرفه‌ای، امکان شرکت در رویدادهای پزشکی، امکانات و تجهیزات مدرن و… برخی دیگر از مزیت‌های مهاجرت کادر درمان به عمان محسوب می‌شوند.

از دیگر مزایای فعالیت حرفه‌ای در کشور عمان می‌توان به عدم نیاز به تسلط به زبان عربی اشاره کرد. در واقع؛ به علت افزایش جمعیت مهاجر تقریباً نیمی از ساکنین این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند که این امر امکان ارتباط با مراجعین را تسهیل کرده است. همچنین؛ صحبت به زبان انگلیسی در محیط‌های حرفه‌ای نیز امری بدیهی تلقی می‌شود که مراکز درمانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

کیفیت بالای زندگی در کشور عمان نیز از دیگر دلایلی است که اغلب کادر درمان برای مهاجرت به این کشور ترغیب می‌شوند. امکانات مدرن شهری، دسترسی به  خدمات بین‌المللی آزاد، مالیات کم و… از مزیت‌های زندگی در کشور عمان محسوب هستند. همچنین با مهاجرت کادر درمان به عمان خدمات رفاهی رایگان برای افراد همراه، حق تحصیل رایگان برای فرزندان و امکان تمدید ویزا به‌دفعات نامحدود نیز از سوی دولت این کشور در نظر گرفته می‌شود.

بر اساس آمار سالیانه؛ حقوق دریافتی کادر درمان در کشور عمان هر ساله حدود 8 الی 12 درصد افزایش می یابد که این میزان به نسبت هزینه های زندگی پایین در این کشور رقم خوبی محسوب می‌شود. همچنین میانگین دستمزد کادر درمان بر اساس شاخه های مختلف از 500 الی 4 هزار ریال عمانی متغییر بوده و نسبت به مدرک تحصیلی عالیه سطح درآمد هر فرد متفاوت است.

 

مقایسه مهاجرت کادر درمان به عمان و اروپا

خوب است بدانید؛ مهاجرت کادر درمان به عمان نسبت به مهاجرت این دست از افراد به کشورهای اروپایی دارای برتری بیشتری است. از عمده‌ترین دلایل آن نیز می‌توان به‌سرعت فرایند بیشتر در پذیرش، نزدیکی به ایران، تشابهات فرهنگی و… اشاره کرد. اغلب به‌منظور اخذ ویزای کادر درمان در کشورهای اروپایی نیاز است تا مدارک تحصیلی تماماً معادل‌سازی شوند که لازمه این امر گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی تحت نظارت وزارت بهداشت کشور مقصد است. این در حالی است که برای اخذ پذیرش کادر درمان در عمان نیازی به طی مراحل آموزشی تکمیلی نیست و مدارک تحصیلی دریافت شده از سوی دانشگاه‌های ایران به‌صورت رسمی مورد قبول هستند. از دیگر چالش‌های پذیرش کادر درمان در کشورهای اروپایی ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل و کسب نمره حدنصاب دانشگاه‌ها است. اما برای مهاجرت پزشکان به عمان نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و صرفاً تسلط نسبی به زبان انگلیسی کفایت می‌کند.

چرا ویزا مدرن

شرکت ویزا مودرن با تمرکز بر ارائه خدمات مهاجرتی و کاریابی بین‌المللی، یکی از پیشگامان این عرصه به شمار می‌آید. این شرکت با بهره‌گیری از تیمی متخصص و مجرب، به افرادی که قصد مهاجرت و یافتن شغل در خارج از کشور را دارند، کمک می‌کند تا به اهداف خود دست یابند.

یکی از مهم‌ترین خدمات شرکت ویزا مودرن، ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت است. تیم مشاوران ما با داشتن دانش و تجربه کافی در این حوزه، به متقاضیان کمک می‌کنند تا با آگاهی کامل از شرایط و قوانین مهاجرتی کشور مقصد، تصمیم‌گیری کنند. این مشاوره‌ها شامل بررسی مدارک، راهنمایی در انتخاب بهترین روش مهاجرت و ارائه راهکارهای مناسب برای افزایش شانس پذیرش می‌باشد

جمع‌بندی

امروزه باتوجه‌به توسعه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به‌ویژه عمان، متخصصان بسیاری این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. برنامه‌های دولت این کشور مبنی بر افزایش جمعیت متخصص سبب گردیده است تا مهاجرت کادر درمان به عمان به‌سهولت انجام شود. حقوق مناسب، اعطای ویزای همراه، فرایندپذیرش سریع و… برخی از مزایای مهاجرت افراد متخصص در حیطه درمانی است. به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر و بررسی پرونده مهاجرتی پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.

مارا در instagram دنبال نمایید .