جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پذیرش کادر درمان در عمان

پذیرش کادر درمان در عمان

فهرست مطالب

پذیرش کادر درمان در عمان

عمان کشوری توسعه‌یافته در حاشیه جنوبی خلیج‌ فارس است که در همواره مقصد مناسبی برای مهاجرین متخصص در حوزه‌های مختلف محسوب می‌شود. در پی سرمایه‌گذاری دولت در بخش بهداشت و درمان، این کشور قصد دارد تا با ارائه بسته‌های حمایتی و مشوق‌های متعدد، متخصصان حوزه پزشکی و درمان را برای مهاجرت به ترغیب کند. به همین منظور پذیرش کادر درمان در عمان یکی از بهترین راه‌هایی است که اغلب متخصصین این حوزه برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند. باتوجه‌به پیشرفت روزافزون بخش پزشکی و سلامت در کشور عمان، نیاز به افراد متخصص در زمینه‌های مختلف پزشکی بیش از گذشته احساس می‌شود. به همین علت؛ پذیرش کادر درمان در عمان در دستور کار و اولویت وزارت بهداشت این کشور قرار دارد. دارابودن تحصیلات پزشکی و تجربه کافی، ارائه مدرک زبان، قبولی در آزمون‌های مربوطه و.. از جمله مهم‌ترین معیارهای پذیرش کادر درمان در عمان است که بایستی متقاضیان از آن برخوردار باشند. در ادامه این مطلب؛ ضمن توضیح بیشتر دررابطه‌با فرایند پذیرش کادر درمان در عمان و شرایط آن، به بررسی مدارک موردنیاز و چالش‌های پیش روی این افراد در این کشور نیز خواهیم پرداخت.

پذیرش کادر درمان در عمان

درباره پذیرش کادر درمان در عمان بیشتر بدانیم …

کشور عمان واقع در بخش جنوب‌غربی آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان است که با کشور ایران و کشورهای عربستان و امارات مرز مشترک دارد. در طی دهه‌های اخیر، این کشور از طریق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی و جذب مهاجرین مستعد و متخصص، رشد قابل‌توجهی را در صنایع مختلف تجربه کرده است. امروزه نیز برنامه‌های متعددی مهاجرتی از جمله؛ کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان علاقه‌مند ارائه کرده است که البته پذیرش در هر کدام از موارد ذکر شده نیازمند طی پروسه و اخذ تاییدیه از سوی اداره مهاجرت این کشور است. رفاه نسبی بالا، هزینه مسکن پایین، تحصیل رایگان، امنیت، فرصت‌های شغلی متعدد و.. از مهم‌ترین دلایل انتخاب متقاضیان جهت مهاجرت به عمان محسوب می‌شوند. همانطور در ابتدا نیز اشاره شد؛ کشور عمان به دنبال بهبود و ترقی در ‌بخش سلامت، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را جهت جذب کادر درمان و پزشکان از سایر کشورها در نظر گرفته است. بیمه و خدمات پزشکی رایگان، حق تحصیل فرزندان، ارائه ویزای همراه برای اعضای خانواده، حقوق ماهیانه و… بخشی از بسته‌های حمایتی و تشویقی هستند که دولت این کشور برای افراد متخصصی که به صورت قانونی و رسمی وارد صنعت سلامت این کشور شوند، ارائه می‌دهد. بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان کشور عمان؛ در حال حاضر تا ده سال آینده کمبود کادر درمان این کشور از طریق جذب نیروهای متخصص و مستعد خارجی تأمین خواهد شد. برخی از مشاغل موردنیاز درمانی عمان شامل مواردی از جمله؛ دندانپزشک، پزشک متخصص قلب، متخصص اطفال،  متخصص بیهوشی، پزشک زنان، پزشک عمومی، ارتوپتیست، رادیولوژیست، پرستار، اتاق عمل، داروساز و… هستند.

پذیرش کادر درمان در عمان نیازمند طی‌شدن یک پروسه چندمرحله‌ای و ارائه اصولی مدارکی است که توسط اداره مهاجرت این کشور درخواست شده است.

پذیرش کادر درمان در عمان

مراحل پذیرش کادر درمان در عمان

 

پذیرش در آزمون پرو متریک

یکی از مراحل اخذ پذیرش کادر درمان در عمان شرکت در آزمون پرو متریک و کسب نمره قبولی حداقل 50 از 100 نمره است. این آزمون مختص متقاضیانی است که قصد دارند از طریق مهاجرت کاری در زمینه درمانی وارد کشور عمان شوند. در آزمون پرو متریک جهت تایید صلاحیت افراد در زمینه علوم پزشکی و درمانی، تمامی مهارت های لازم به تفکیک مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. در حال حاضر این آزمون در کشورهای مختلفی به‌صورت حضوری و به زبان انگلیسی برگزا می‌گردد. لازم به ذکر است؛ متقاضیان ایرانی که قصد اخذ پذیرش و فعالیت در بخش درمانی در کشور عمان را دارا هستند؛ می‌بایست در یکی از کشورهای مورد تایید از جمله کشورهای همسایه ایران در آزمون مربوطه شرکت کنند. هزینه ثبت نام اینترنتی این آزمون بسته به نوع ارزیابی مهارت بین 100 الی 300 دلار متغیر است.

 

بررسی‌پذیرش و تأیید مدارک

از مهم‌ترین مراحل پذیرش کادر درمان در عمان، تأیید مدارک و سوابق کاری توسط وزارت بهداشت این کشور است. در این فرایند که به نام Dataflow نیز شناخته می‌شود، ارائه تمامی مدارک اعم از؛ مدارک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری، نمره قبولی در آزمون پرو متریک و… جهت بررسی به اداره بهداشت و درمان عمان ارسال شده و تحت پروسه 2 الی 6 ماهه بررسی می‌گردد. لازم به ذکر است؛ که تنها در صورت تایید در این مرحله، فرد متقاضی می تواند در کشور عمان به‌صورت رسمی در حوزه درمانی مشغول به کار شود. بنابراین اخذ تأییدیه اشتغال در این مرحله جز موارد الزامی محسوب است.

 

قبولی در مصاحبه Viva

از دیگر مراحل جهت پذیرش کادر درمان در عمان قبولی مصاحبه حضوری Viva است که مستقیما توسط کشور عمان برگزار می‌گردد. این آزمون به زبان انگلیسی بوده و لازم است تا فرد متقاضی از مهارت گفتاری و شنیداری خوبی برخوردار باشد. به‌منظور شرکت در این آزمون می‌بایست پس از ارائه درخواست، زمان مصاحبه توسط وزارت بهداشت اعلام شده تا فرد داوطلب در موعد مقرر در محل برگزاری آزمون در کشور عمان حاضر گردد. لازم به ذکر است؛ به جهت شرکت در مصاحبه Viva بایستی در ابتدا ویزای توریستی یک‌ماهه عمان دریافت شود.

 

دریافت جاب افر (Job offer)

جهت پذیرش کادر درمان در عمان فرد متقاضی می‌بایست از طریق درگاه‌های معتبر، فرصت‌های شغلی پیشنهادی مراکز درمانی و یا کلینیک‌های کشور عمان را بررسی کرده و درخواست خود را به کارفرماها ارائه دهد. همچنین؛ مؤسسات کاریابی معتبری نیز در این زمینه فعالیت دارند که می‌توان از طریق آن‌ها مشاغل درمانی را مورد بررسی قرار داده و برای آن‌ها اقدام کرد.

پذیرش کادر درمان در عمان

مدارک لازم جهت پذیرش کادر درمان در عمان

 

ارائه مدارک هویتی از جمله اسکن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ماهه

ارائه اصل و اسکن شناسنامه

دو قطعه عکس 6*4

ارائه تأییدیه مجوز اشتغال وزارت بهداشت عمان

اصل مدرک و ترجمه گواهی نظام‌پزشکی یا پروانه طبابت در کشور مبدأ

گواهی عدم سو پیشینه

ترجمه مدارک تحصیلی

ترجمه ریزنمرات تحصیلی

ارائه سوابق کاری و حرفه‌ای فرد

پذیرش کادر درمان در عمان

مزایا و معایب پذیرش کادر درمان در عمان

همانند سایر برنامه‌های مهاجرتی کشور عمان، پذیرش رشته‌های درمانی و علوم پزشکی در این کشور نیز با مزایا و چالش‌هایی روست که در زیر به شرح برخی از مهم‌ترین این موارد می‌پردازیم؛

مزایای پذیرش کادر درمان در عمان

درآمد بالا

یکی از اصلی‌ترین دلایل و مزیت‌های مهاجرت کادر درمان به کشور عمان حقوق دریافتی بالا به نسبت هزینه‌های زندگی در این کشور است. بر اساس آمار دریافتی؛ میزان حقوق پزشکان عمومی و متخصص از بازه 1500 الی 5 هزار ریال عمان متغیر است که البته سوابق کاری و مهارت هر فرد در میزان تعیین حقوق نیز بسیار موثر می‌باشد.

امنیت و رفاه نسبی

فراهم بودن فرصت‌های شغلی برابر و از طرفی کمبود میزان جرم و جنایت در این کشور از دیگر مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به کشور عمان محسوب می‌شوند. همچنین بر اساس آخرین آمار سالیانه؛ بیش از 80 درصد مردم عمان از سطح رضایت مطلوبی از زندگی در این کشور برخوردارند.

مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ها

درآمد بالای مشاغل مختلف و تورم پایین سبب گردیده است تا هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

ارائه ویزای همراه؛ از مهم‌ترین دلایل انتخاب کشور عمان به‌عنوان مقصد پزشکان و متخصصان می‌توان به امکان دریافت ویزای همراه در این روش از مهاجرت اشاره کرد. همچنین در صورت پذیرش کادر درمان در عمان از طریق ویزای جاب آفر تمامی هزینه‌های فرد متقاضی اعم از؛ هزینه‌های اسکان، بیمه و سایر مخارج از طرف کارفرمای عمانی تأمین می‌گردد.

پذیرش کادر درمان در عمان

معایب پذیرش کادر درمان در عمان

عدم امکان دریافت تابعیت؛ مهم‌ترین چالشی که بسیاری از مهاجران علی‌الخصوص کادر درمان در کشور عمان با آن مواجه هستند، عدم امکان دریافت اقامت دائم و یا تابعیت این کشور است. به عبارتی؛ امکان دریافت شهروندی دائم این کشور از طریق ویزای کاری وجود ندارد و تنها با تمدید مدت‌زمان ویزا می‌توان مدت اقامت موقت را افزایش داد.

عدم ساپورت مالی کارفرما از همراه متقاضی

از دیگر معایب و مشکلات پذیرش کادر درمان عدم حمایت مالی کارفرما از افراد همراه متقاضی است. اگرچه در فرایند تأیید ویزای کاری افراد در صورت درخواست فرد، ویزای همراه نیز صادر می‌شود؛ اما کارفرما هیچ‌گونه تعهدی نسبت به پرداخت مخارج افراد همراه نخواهد داشت و صرفاً حمایت مالی از خود فرد متقاضی صورت می‌گیرد.

چرا ویزا مدرن ؟

مجموعه ویزا مدرن یک شرکت پیشرو در زمینه مهاجرت و کاریابی هدفمند است. این مجموعه با ارائه خدمات متنوع و کامل در حوزه‌های مشاوره مهاجرت، ویزا، و کاریابی، به افراد و خانواده‌ها کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن مقصد مهاجرتی خود را انتخاب و فرایند مهاجرت خود را با موفقیت به انجام برسانند. ویزا مدرن با تیمی مجرب و حرفه‌ای، تلاش می‌کند تا به مشتریان خود در تمامی مراحل مهاجرت، از انتخاب کشور مناسب تا دریافت ویزا و یافتن شغل، یاری رساند و تجربه‌ای موفق و بدون دغدغه را برای آنان فراهم کند.

برای دریافت وقت مشاوره مهاجرت کاری کلیک نمایید .

جمع‌بندی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد؛ عمان از کشورهای توسعه‌یافته در حاشیه خلیج‌فارس است که به‌واسطه برخورداری از امکانات رفاهی و تعدد بسیار مشاغل، مقصد بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت کاری محسوب می‌شود. باتوجه‌به سرمایه‌گذاری دولت در جذب و پذیرش کادر درمان در عمان و ارائه مشوق‌های حمایتی، متقاضیان بسیاری جهت زندگی و دریافت اقامت، درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارسال می‌کنند. پذیرش کادر درمان در عمان نیازمند طی چندین مرحله از جمله؛ قبولی در آزمون پرو متریک، قبولی در مصاحبه حضوری، دریافت مجوز شغلی و دریافت جاب افر از کارفرمای عمانی است. پیشنهاد می‌شود جهت بررسی اولیه مدارک و راهنمایی بیشتر در پروسه دریافت پذیرش کادر درمان در عمان، با مشاوران و کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

پرسش‌های متداول

چه مدارکی برای پذیرش کادر درمان در عمان نیاز است؟

مدارک تحصیلی معتبر، مجوز کاری و گواهینامه‌های تخصصی از جمله مدارک مورد نیاز هستند.

چگونه می‌توان برای کار در عمان درخواست داد؟

از طریق وب‌سایت‌های معتبر و یا به‌طور مستقیم به مراکز درمانی عمان درخواست خود را ارسال کنید.

چه مدت زمانی برای دریافت ویزا و مجوز کار لازم است؟

فرآیند دریافت ویزا و مجوز کار معمولاً چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد اما میتوانید با مراجعه به موسسه ویزا مدرن در کمتر از 5 ماه نسبت به دریافت ویزا و مجوز کاری خود اقدام نمایید .

حقوق کادر درمان در عمان چقدر است؟

حقوق کادر درمان بسته به تخصص و تجربه کاری متفاوت است، اما به‌طور کلی حقوق بالایی دارند.

چه چالش‌هایی در کار و زندگی در عمان وجود دارد؟

چالش‌های فرهنگی، تفاوت‌های زبانی و هزینه‌های زندگی از جمله چالش‌های مهم هستند.

مارا در INSTAGRAM دنبال نمایید .