جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای اقوام بازمانده استرالیا

ویزای آخرین اقوام بازمانده استرالیا یا Remaining Relative visa، ویزایی با امکان اقامت دائم است و فقط افرادی که خود یا همسرشان دارای اقوام درجه 1 در استرالیا هستند (به شرطی که بستگان درجه اول دیگری در بقیه کشورها نداشته باشند) مشمول شرایط اخذ این ویزا میشوند.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

ویزای اقوام بازمانده

ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا یا Remaining Relative visa  ویزایی با امکان اقامت دائم است و فقط افرادی که خود یا همسرشان دارای اقوام درجه 1 در استرالیا بوده باشند (به شرطی که بستگان درجه اول دیگری در بقیه کشورها نداشته باشند) مشمول شرایط اخذ این ویزا هستند.

کسانی که تمامی اعضای نزدیک خانواده ایشان یا اقوام نزدیک خانواده همسر ایشان (شامل والدین تنی و ناتنی، خواهر، برادر و فرزند مستقل) در استرالیا زندگی میکنند، میتوانند برای این ویزا اقدام کنند. به شرط اینکه:

الف) بستگان آنها شهروند استرالیا یا شهروند نیوزیلند باشند

ب) در صورتی که مقیم استرالیا باشند حداقل 2 سال در استرالیا اقامت داشته باشند.

ج) یکی از این اقوام نزدیک (بالای 18 سال) که خود را به عنوان اسپانسر معرفی مینماید باید توان حمایت مالی از شما را داشته باشد.

د) در این راستا، اسپانسر باید تضمین حمایت مالی خود را به دولت استرالیا با سپرده گذاری ثابت حداقل به مدت 2 سال، به اثبات برساند.

این ویزا از نوع دائمی بوده و دارنده آن میتواند به همراه خانواده خود در استرالیا اقامت نموده و به راحتی به داخل و خارج استرالیا رفت وآمد کرده و همچنین از امکانات استرالیا مانند تحصیل در مراکز آموزشی و استفاده از سیستم درمانی رایگان بهره مند شود. ضمنا فرد قادر خواهد بود با دریافت این ویزا در استرالیا کار کند.

نکته: اگر خارج از استرالیا هستید از سابکلاس 115 و اگر در استرالیا هستید از سابکلاس 835 استفاده کنید.

اقوام نزدیک شخص متقاضی

  • والدین، برادر، خواهر، برادر ناتنی، خواهر ناتنی همسر شخص.
  • فرزند شخص یا فرزند همسر او (فرزند ناتنی) که بالای 18 سن دارد و از نظر مالی مستقل است و وابسته به شخص نمی باشد.
  • فرزند شخص یا فرزند همسر او (فرزند ناتنی) که کمتر از 18 سال سن دارد اما مستقل است و جهت امور روزمره کلی یا جزیی خود نیازی به کنترل یا حمایت شخص بازمانده ندارد.

در چه شرایطی ویزای اقوام بازمانده به شما تعلق نمی گیرد

شرایط لازم برای اخذ ویزا

زمان معمول بررسی درخواست ویزا

حدود 50 سال(!)

با توجه به زمان بررسی بسیار طولانی و عجیب این ویزا، عملا ویزای 115 استرالیا که مختص متقاضیان خارج از استرالیا میباشد، هیچ کاربردی ندارد.

زمان بررسی این نوع ویزا بسیار طولانی و یا نامحدود است .علت این امر، سهمیه سالانه بسیار کمی است که اداره مهاجرت استرالیا برای این ویزا در نظر گرفته است. با توجه به این موضوع، تنها حالتی که میتوان از این ویزا به طور مفید استفاده کرد، برای افرادی است که در داخل استرالیا حضور دارند و برای ویزای نوع 835 اقدام میکنند.

البته عملا دریافت نتیجه ویزا از این طریق باز هم همانقدر طولانی خواهد بود ولی مزیت بزرگ این کار، اجازه اقامت متقاضی در استرالیا تا زمان دریافت ویزا است. فرد متقاضی اجازه دارد از تمامی امکانات ویزای دائم استرالیا (بغیر از اقدام برای شهروندی این کشور) تا زمان دریافت نتیجه ویزا (البته چنانچه در قید حیات باشد) استفاده کند..

هزینه ویزای اقوام بازمانده

برای دریافت این ویزا مبلغ 3,945 دلار استرالیا  لازم است.

نکات دیگر این ویزا:

– مقدار و نحوه ارتباط شما با شخص اسپانسر قبل از دریافت ویزا اهمیت ندارد.

– آزمون های پلیس و دریافت عدم سوءپیشینه و آزمایشات پزشکی می بایست به صورت کامل انجام گیرد.