جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کار در استرالیا

استرالیا کشوری چندفرهنگی است و همین مسئله موجب شده تا جذب نیروی کار از کشورهای مختلف در استرالیا امری مقبول و جاافتاده باشد. در واقع کشور استرالیا، به دلیل کمبود نیروی کار، همواره بخشی از نیاز خود به نیروهای کار متخصص را از طریق مهاجران تامین می‌کند. همچنین وجود شرایطی مانند حقوق بالا، امکانات خوب زندگی، رفاه اجتماعی عالی و اقتصادی پویا این کشور را مقصدی ارزشمند برای مهاجرت کاری ساخته است. اگر قصد کار کردن در این کشور را دارید، برای اخذ  ویزای کاری استرالیا می‌توانید اقدام کنید. اما اینکه کدام ویزای کار مناسب شما است نیازمند مطالعه و کسب اطلاعات کافی است تا در فرایند اخذ ویزا به مشکل برنخورید.

وکلای خبره

بهره‌گیری از وکلای خبره حقوقی و انجام کلیه پرونده‌های مهاجرتی از مشاوره تا اخذ ویزا، تحت نظارت وکیل

نمایندگی رسمی

دارای شرکت و نمایندگی رسمی ثبت شده در ایران، استرالیا و دبی جهت ارایه حداکثر خدمات به موکلین

موفقیت 99%

دارای بالاترین درصد موفقیت در پرونده‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با نرخ موفقیت 99٪

فهرست

شرایط کار در استرالیا

روابط مثبت و پویای استرالیا با سایر کشورها، نظارت دقیق دولت بر بازار کار و جغرافیای منحصربفرد این کشور زیبا وجود شرکت‌های بزرگی که برای رسیدن به اهداف خود به نیروهای کاری گسترده نیاز دارند باعث شده شرایط کاری بسیار مناسبی برای نیروی کار در استرالیا فراهم شود.

لازم به ذکر است هیچ محدودیت‌ اجتماعی در محیط های کاری بین مرد و زن وجود ندارد و از شرایط مساوی برخوردار هستند. ضمنا ذکر این مطلب هم اهمیت دارد که مهارت کاری برای کارفرمایان استرالیا از مدرک تحصیلی با اهمیت تر است.

قوانین کار در استرالیا

قوانین کار در کشور استرالیا چنان از نیروی کار در این کشور حمایت و محافظت می کند که جای هیچ تبعیضی بین کارکنان باقی نمی گذارد و ایمنی در محل کار، روابط کاری امن و سالم، دریافت حقوق و مزایای کافی و همچنین بهره مندی از مرخصی های استحقاقی را برای آنها تضمین می کند.

خوشبختانه رعایت این قوانین، برای تمامی کارفرمایان در استرالیا، صرف نظر از ایالت و یا نوع کسب و کار و صنعت(مطابق با استانداردهای ملی استخدام (NES) در استرالیا) الزامی است. این استانداردها برای تمامی کارمندان، چه تمام‌وقت چه نیمه‌وقت و همچنین کار کژوال(غیر تخصصی)، جاری و معتبر است.

در استرالیا رعایت و اجرای قوانین مربوط‌ به استخدام و ایجاد محیط کار ایمن و عادلانه توسط کارفرما بسیار جدی است. در استرالیا همه کارفرمایان در سراسر استرالیا موظف هستند ازیک ‌سری مقررات متناسب با محل کار و قانونی موسوم به قانون محل کار تبعیت کنند.

بعضی از قوانین مهم ملی محل کار در استرالیا عبارتند از:

کار در استرالیا برای ایرانیان

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند با مهاجرین دیگر هیچ فرقی ندارد. ایرانیان برای کار در استرالیا بیش از هر چیزی به تخصص نیاز دارند. کم‌بودن نیروی کار حرفه‌ای و متخصص در این کشور موجب شده بسیاری به‌ قصد کار به استرالیا مهاجرت کنند. به‌ خاطر داشته باشید که افراد متخصص می‌توانند خیلی راحت در استرالیا کار پیدا کنند و در‌آمد خوبی کسب کنند.

 

افراد متخصص از هر کشوری که مهاجرت می کنند، برای کار در استرالیا علاوه‌بر تخصص و دانش، نیاز به ویزای کار استرالیا دارند. این افراد می‌توانند با انواع ویزاهای کاری ازجمله ویزای نیروی کار ماهر، ویزای نیروی کار متخصص، ویزای صاحبان مشاغل و ویزای کارآفرینان برای اقامت و کار در استرالیا اقدام کنند.

 

برای هر نوع ویزای کاری، لازم است لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا را از سایت اداره مهاجرت استرالیا دریافت کنید. اگر مهارت شما در این لیست وجود داشته باشد و در صورت داشتن یک رزومه‌ی شغلی قوی، شانس شما، برای پیداکردن کار در این کشور افزایش می یابد. در روند مهاجرت کاری به استرالیا، پیداکردن کار مهم است، اما مهم‌تر از آن پیداکردن کار مناسب و مرتبط با مهارت‌ها و تخصص شماست. هرچقدر شغلی که پیدا می‌کنید به رزومه، تخصص و شرایط شما نزدیک‌تر باشد، هم شانس اخذ ویزا برای شما بیشتر است و هم آینده شغلی و کاری راحت‌تری دارید. علاوه بر این، در وقت و هزینه‌های خودتان و کارفرماهای استرالیایی هم صرفه‌جویی می‌کنید.

چگونگی پیدا کردن کار در استرالیا

دغدغه ی بسیاری از افرادی که با انواع ویزاهای کار استرالیا قصد ورود و کار و زندگی در این کشور را دارند، این است که چگونه پس از اخذ ویزا، در استرالیا مشغول به کار شوند. طبیعتا به نظر می رسد که افراد باید ابتدا وارد استرالیا شوند، سپس با مدارک و سوابق کاری که در دست دارند به جست و جوی کار پرداخته و در صورت متقاعد کردن شرکتی یا کارفرمایی در استرالیا، مشغول به کار شوند.

 

اما جالب است بدانید که می توانید پس از اخذ ویزای کار استرالیا اول به جست و جوی کار پرداخته و شغل مناسب خود را پیدا کنید، سپس وارد استرالیا شوید چرا که پس از صدور ویزا شما کماکان فرصت کافی خواهید داشت تا ابتدا به دنبال کار بگردید و بعد وارد خاک استرالیا شوید. این راه می تواند موجب کاهش هزینه های زندگی در ماه های اول مهاجرت شود. بنابراین شما قبل از مهاجرت به استرالیا با انجام یک‌سری از اقدامات و مهیاکردن یک‌سری از تدارکات می‌توانید شانس اشتغال به کار خودتان را بعد از مهاجرت افزایش دهید.

راه‌های کاریابی در استرالیا

کارهایی که قبل از مهاجرت باید انجام دهید

1- تقویت زبان انگلیسی

قبل از مهاجرت به استرالیا، باید مهارت خود را در زبان انگلیسی تقویت کنید. زیرا پس از مهاجرت به استرالیا، پیداکردن شغل در استرالیا مستلزم داشتن تسلط کافی بر زبان انگلیسی است. شاید فکر کنید که پس از مهاجرت با قرارگرفتن در محیط انگلیسی‌ زبان می توانید بسرعت زبان خود را تقویت کنید، اما بدون شک می دانید که آموزش زبان فرآیندی زمان بر است و هر چه زودتر زبان آموزی را شروع کنید، موفقیت شما بیشتر است. پس تازمانی‌که در کشور خود هستید، سعی کنید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. قطعا مهارت زبان انگلیسی بخصوص در زمینه speaking ، در یافتن شغل دلخواهتان به شما بسیار کمک خواهد کرد.  در واقع یکی  از شرایط کار در استرالیا از جمله برای ایرانیان، کسب حداقل نمره‌ی قبولی در یکی از آزمون‌های زیر است.

• آزمون پیشرفته کمبریج CAE: حداقل نمره‌ی 169

• آزمون PTE Academic: حداقل نمره‌ی 50

• آزمون آیلتس: حداقل نمره‌ی 6

• آزمون تافل: حداقل نمره‌ی 12 برای Listening، نمره‌ی 13 برای Reading، نمره‌ی 21 برای Writing و نمره‌ی 18 برای Speaking

2- عضویت در انجمن‌های مرتبط با شغل

شبکه‌های اینترنتی شخصی و حرفه‌ای، امروزه در هر زمینه ای به کار اطلاع رسانی مشغولند. قطعا یکی از کاربردهای این شبکه ها، انتشار آگهی استخدام است. لذا بهتر است قبل از مهاجرت، در شبکه هایی که با شغل شما مرتبط است عضو شوید. لینکدین، یکی از این اپلیکیشن های مرتبط با حرفه و اشتغال است و توصیه میشود، با ساختن یک پروفایل حرفه ای در آن عضو شوید.

بدین ترتیب شما با افراد و شرکت‌های استرالیایی که مرتبط با مهارت شما هستند، آشنا شده و با آن‌ها در ارتباط خواهید بود.

3- کسب اطلاعات درباره شغل موردنظر

قبل از مهاجرت ، شما میتوانید به راحتی با جستجو در اینترنت و سایتهای کاریابی، اطلاعات فراوانی در مورد مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا کسب کنید و با ویژگیهای بازار کار این کشورآشنا شوید. این کار شما را قادر خواهد ساخت تا در مورد میزان تجربۀ کاری موردنیاز، شرایط و انتظارات کارفرما برای استخدام متقاضی و میزان حقوق متوسط افراد دارای مهارت مشابه شما و شرایط کار، اطلاعات مناسبی بدست بیاورید. برای یافتن شرکت‌هایی که در حیطه مهارت شما کار می کنند، از سایت های کاریابی کمک بگیرید.

4- تهیه رزومه حرفه ای و قوی برای اشتغال به کار در استرالیا

قبل از مهاجرت به  استرالیا شما می‌توانید رزومه کاری حرفه‌ای خود را تهیه نموده تا از آن برای پیداکردن شغل و کار مناسب در استرالیا استفاده نمایید. در خیلی از وب‌سایت‌های کاریابی استرالیا اطلاعات مناسبی درباره‌ی شیوه نگارش رزومه کاری و حرفه ای وجود دارد که شما برای تهیه رزومه کاری خود میتوانید از آنها استفاده کنید.

5- جمع آوری مدارک مورد نیاز برای کار در استرالیا

لازم است قبل از مهاجرت به استرالیا حتماً مدارک زیر را  جمع آوری و همراه خود داشته باشید:

• مدارک تحصیلی دانشگاهی به همراه ترجمه‌ی ناتی

• مدارک کاری و گواهینامه‌های حرفه‌ای با ترجمه‌ی ناتی

• کلیه مدارک در ارتباط با سوابق کاری مانند توصیه‌نامه‌ها و تشویق نامه هایی که از سوی کارفرماها برای شما صادر شده اند، همراه با ترجمه‌ی ناتی.

جستجوی کار در استرالیا (بعد از مهاجرت)

با توجه به هزینه های بالای زندگی در استرالیا و برای اینکه بتوانید در بدو ورود به استرالیا، از پس مخارج زندگی در استرالیا برآیید لازم است شغل مناسبی پیدا کنید.

برای پیدا کردن شغل مناسب می‌توانید از روشهای زیر استفاده کنید:

شبکه سازی

یکی از مناسبترین روش‌ها برای یافتن کار در استرالیا، شبکه‌سازی یا اصطلاحاً Networking است. دراین شیوه، با پیدا کردن و آشنا شدن با افرادی که در حوزۀ کاری شما مشغول فعالیت هستند میتوانید شبکه ای کاری ایجاد کنید، طوری که این افراد در مورد مهارت‌ها و تجارب شما به افراد دیگر اطلاع‌رسانی می‌کنند.

اقدامات لازم برای گسترش شبکه های ارتباطی عبارتند از:

روش ارائه درخواست کار

درخواست شغل در استرالیا، معمولا به‌صورت کتبی به کارفرما ارائه میشود و اگر این درخواست به طور استاندارد تهیه‌ شده باشد، باعث بالا بردن احتمال پذیرش شما در مصاحبه حضوری خواهد شد. درخواست استاندارد معمولاً باید حاوی رزومه‌ی کامل و نامه‌ی درخواست کار یا Cover letter باشد. در این نامه دلایل علاقمندی فرد به این شغل بیان می شود.

در اصل رزومه و نامه‌ی درخواست کار شما باید نشان دهد که شما کار را به خوبی می شناسید و به دلایلی که بیان می کنید، مشتاق گرفتن این موقعیت شغلی هستید. به طوری که کارفرما را متقاعد کنید تا با شما مصاحبه‌ی حضوری داشته باشد.

ضمناً تقاضای کار، معمولا از طریق ایمیل برای کارفرما ارسال می شود و یا از طریق وب سایت‌های مربوطه و در بخش مشخص‌شده بارگذاری می‌شود تا کارفرما آن را ببیند.

روش تهیه رزومه کاری و نامه درخواست کار

شیوه نوشتن رزومه‌ یا سابقه کاری

رزومه‌ی شما علاوه بر اینکه میبایست دارای نگارشی روان و خوانا و حاوی مطالب جامع در مورد سوابق کاری شما باشد،  از فرمت مشخصی و مناسبی نیز برخوردار باشد. همچنین، باید جدیدترین تجارب کاری شما که با شغل درخواستی همخوانی دارند، در این نامه ذکر شده باشند. بسیاری از کارفرماها رزومه ای را ترجیح می‌دهندکه تجارب کاری افراد از جدید به قدیم لیست و مرتب شده باشد و  عناوین شغلهای قبلی را به همراه شرح مفصلی از مهارت‌ها و تجارب گذشتۀ شما، بیان کرده باشد. لذا، بهتر است رزومۀ شما حداقل دو تا چهار صفحه باشد.

3 نکته کاربردی در مورد آماده‌سازی رزومه در استرالیا

1- بهتر است، افرادمحلی و بومی که شما را میشناسند و میتوانند از کار و شخصیت شما به نیکی یاد کنند را به عنوان معرف، در رزومه‌ی خود بیاورید. این افراد می‌توانند از افراد مربوط به کارهای داوطلبانه‌ی شما یا از شبکه‌ی ارتباطی شما باشند.

2- چنانچه قرار است برای  شغلی خاص درخواست ارسال کنید، بهتر است تجارب و قابلیت‌های غیرمرتبط با شغل مورد نظر را از رزومه حذف کنید؛ چون امکان دارد  قابلیت و توانایی شما بالاتر از انتظار کارفرما (Overqualified) ارزیابی شده و رزومه‌ی شما پذیرفته نشود.

3- در استرالیا ذکر جزئیات شخصی خود مانند وضعیت تأهل یا عقاید مذهبی در رزومه شغلی مرسوم نیست.

فرمت پیشنهادی برای نوشتن رزومه

رزومه شما به هر شکلی که نوشته می شود، باید شامل مطالب زیر باشد:

در نامه‌ی درخواست کار باید مطالب زیر آورده شود:

 

1- علت علاقمندی شما به این شغل.

2- عنوان شغلی موردتقاضا به همراه محل و زمان روئیت آگهی توسط شما

3- چگونگی مطابقت مهارت‌های شما با این شغل درخواستی (در یک تا دو پاراگراف)

4- آمادگی شما برای مصاحبه در مورد این شغل

هیچ چیز به اندازه دیدن رزمه های متعدد، برای آموختن روش نوشتن رزومه سودمند نیست. بنابراین هر چه می توانید، رزومه های دیگران را مطالعه کنید. سایت‌هایی در اینترنت وجود دارد که می توانید برای این منظور به آنها مراجعه کنید:

Seek

LinkMe

Jobsjobsjobs.com.au

CareerOne

مصاحبه شغلی در استرالیا

مصاحبه شغلی در استرالیا، بدون تردید یکی از مهم‌ترین و موثرترین گام‌ها در رسیدن به شغل مورد علاقه شما در این کشور است.

مصاحبه‌ی شغلی در واقع، موقعیتی است که در آن شما و کارفرما می‌توانید به طور مستقیم به گفتگو پرداخته و شما خواهید توانست در مورد تجارب و مهارت‌های خود مطالب بیش‌تری به کارفرما ارائه بدهید و ایشان را مجاب کنید که مناسب به دست آوردن آن شغل هستید. در اصل  مصاحبه با کارفرما، خود یک شانس بزرگ، برای بدست آوردن شغل مورد نظر است.

نکات مهم برای مصاحبه شغلی در استرالیا

هیچ روش خاصی برای انجام مصاحبه کاری در استرالیا وجود ندارد، بنابراین مصاحبه‌ها می‌تواند به صورت ملاقات حضوری باشد یا از طریق تلفن یا از راه دور و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود. مصاحبه‌های شغلی می‌تواند بسیار غیررسمی یا رسمی باشد و ممکن است طرف مصاحبه شما، نه یک نفر بلکه گروهی از افراد باشند که به عنوان نماینده کارفرما با شما مصاحبه می کنند. حتی گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید قبل از پیشنهاد کاری در چندین مصاحبه با افراد مختلف شرکت کنید.

در جریان مصاحبه، معمولاً در مورد شرح شغل به شما گفته می‌شود و باید به شما فرصت داده شود که در مورد آن شغل سؤال بپرسید. مصاحبه‌ها می‌تواند شامل یک رویکرد خاص مانند مصاحبه مبتنی بر رفتار باشد یا رویکردی کلی‌تر برای یافتن تجربه کاری و شخصیت شما داشته باشد.

اگر بخواهیم بدانیم که چطور برای مصاحبه شغلی آماده شویم، بهتر است هنگامی که برای شرکت در مصاحبه دعوت‌نامه دریافت می‌کنید، جزئیات را به درستی دریافت کنید و به موقع حاضر شوید. دریابید که:

1- مصاحبه کی و کجا خواهد بود و چگونه به آنجا خواهید رسید. حتی الامکان یک ربع زودتر در محل حاضر باشید. اگر بتوانید یک بار مسیر دستیابی به محل کار را تجربه کنید تا در روز مصاحبه با مشکل غیر منتظره ای برای رسیدن به محل مصاحبه غافلگیر نشوید.

2- چه کسی با شما مصاحبه خواهد کرد.

3- آیا نیاز به تهیه چیزی دارید یا باید چیزی برای مصاحبه بیاورید.

چطور برای یک مصاحبه شغلی آماده شویم

برای کار در استرالیا و انجام یک مصاحبه خوب، نخست باید پاسخ این سؤال را پیدا کنید که چطور برای مصاحبه شغلی آماده شویم؟ در واقع در طول یک مصاحبه شغلی، کارفرمایان می‌خواهند درک کنند که چرا شما برای این موقعیت درخواست داده‌اید، میزان علاقه‌تان، چقدر است می‌توانید با فرهنگ سازمان آن‌ها و مشارکت‌هایی که ممکن است بتوانید انجام دهید، تطابق داشته باشید.

راه های کسب مهارت‌های لازم برای مصاحبه شغلی استرالیا

1
بررسی وب‌سایت‌ها
با بررسی وب‌سایت‌ها، گزارش‌های سالانه و سایر نشریات شرکت، درباره سازمان تحقیق کنید تا ثابت کنید که در مورد سازمان آگاه هستید و نشان دهید که چرا کاندیدای مناسبی هستید.
2
مرور
آگهی استخدام و رزومه خود را دوباره بخوانید.
3
نگاه از دید کارفرما
به این فکر کنید که چه چیزی شما را به انتخاب خوبی برای این کارفرما تبدیل می‌کند، به ویژه اینکه کدام یک از مهارت‌ها، تجربه و دانش شما را به یک سرمایه ارزشمند، برای سازمان تبدیل می‌کند.
4
تمرین کنید
صحبت در مورد انتخاب‌ها و دستاوردهای تحصیلی، نقاط قوت و ضعف، و تجربه کاری خود را تمرین کنید .
5
رزومه خود را تقویت کنید
ببینید چه دست‌آوردهایی را می‌خواهید ارتقا دهید و این دستاوردها چگونه با شغلی که درخواست می‌کنید، مرتبط اند.
6
بررسی رقبا
به رقبای سازمان نگاه کنید و بدانید که چرا آن‌ها متفاوت هستند، یا حداقل چرا فکر می‌کنند متفاوت هستند.
7
بررسی نیازمندی ها
شرح موقعیت شغلی را مرور کنید تا بتوانید نمونه‌هایی تهیه کنید که نشان می‌دهد مهارت‌ها، تجربه یا ویژگی‌های خاص مورد نیاز شغل را دارید.
8
تمرین لهجه استرالیایی
قبل از مصاحبه، با کارفرمای استرالیایی تمرینات گفت‌وگو انجام دهید تا گوش شما با لهجه‌ی استرالیایی و سرعت‌ بالای صحبت‌کردن آن‌ها آشنا شود. هرچه بیش‌تر با صدای بلند تمرین نمایید، صحبت‌کردن برای شما آسان‌تر می‌شود.
9
تمرین مصاحبه
پاسخ به سؤالات رایج مصاحبه را تمرین کنید و از دوستان یا خانواده خود در مصاحبه‌های آزمایشی کمک بگیرید.
10
آمادگی
لیستی از سؤالاتی که می‌خواهید بپرسید تهیه کنید.
11
مدارک
کپی اضافی از مدارک یا گواهینامه‌های خود داشته باشید تا در صورت تمایل مصاحبه‌کننده، آن‌ها را به آن‌ها بسپارید.

در مصاحبه شغلی در استرالیا چه باید کرد؟

چند مهارت بسیار مهم در هر مصاحبه شغلی عبارتند از:

1- با دقت گوش کنید.

2- واضح و مختصر صحبت کنید.

3- اگر سؤالات مصاحبه شغلی در استرالیا را متوجه نشدید، توضیح بخواهید.

4- با مراجعه به تحقیقات خود در مورد شغل و شرکت نشان دهید که برای مصاحبه آماده شده‌اید.

5- سؤالات مرتبط بپرسید.

6- از آداب و اصول فن بیان، زبان بدن و بازی کلامی استفاده کنید اعتماد به نفس داشته باشید اما حاضر جواب و پرحرف به چشم نیایید، مخصوصا اینکه برای پاسخ دادن لازم نیست وسط حرف مصاحبه کننده بپرید.

 

7- با توجه به فرهنگ سازمانی لباس مناسب بر تن داشته و به آداب و پوشش محل کار جدید خود احترام بگذارید، در این مورد می توانید وب سایت و صفحات اجتماعی شرکت را بررسی نمایید تا با فرمت لباس مجموعه آشنا شوید.

8- مراحل بعدی را پیدا کنید، آیا مصاحبه دیگری وجود دارد یا اینکه چقدر باید منتظر پاسخ آنها بمانید.

9- پس از شرکت در مصاحبه شغلی، می‌توانید یک ایمیل برای تشکر از کارفرما برای مصاحبه ارسال کنید چراکه ارسال یک ایمیل تشکر نشان می‌دهد که شما مؤدب و باملاحظه هستید و این ممکن است تفاوت بین شما و کاندیدای دیگر باشد.

اگر شغلی را که برای آن مصاحبه شده‌اید به دست نیاوردید، از کارفرما بخواهید تا به شما در بهبود عملکرد مصاحبه کمک کند. سؤالاتی مانند:

– آیا پیشنهاد یا بازخوردی در مورد رویکرد یا نگرش من دارید؟

– آیا توصیه ای برای بهتر شدن مهارت‌های مصاحبه من دارید؟

فراموش نکنید که آمادگی مناسب به کاهش استرس در مصاحبه‌های شغلی کمک می‌کند و هر چه بیشتر آماده شوید، راحت‌تر و موفق‌تر خواهید بود.

در نهایت بدانید که پس از مهاجرت به استرالیا جستجوی شغل نیازمند زمان و صبر است. با دوستانی که کار پیدا کرده‌اند صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید که چه کار کرده‌اند یا با افرادی که در صنایعی که شما به آنها علاقه‌مند هستید کار می کنند، در مورد اینکه چگونه شغل خود را به دست آورده‌اند صحبت کنید تا مهارت‌های لازم برای مصاحبه شغلی استرالیا را تقویت کنید.

یکی از بهترین راه‌های کاریابی در استرالیا، استفاده از اپلیکیشن مگنی است. شما می‌توانید با نصب این اپلیکیشن از آگهی‌های شغلی در استرالیا اطلاع پیدا کنید و حتی اگر کسب‌وکاری دارید، آن را در مگنی به راحتی تبلیغ کنید. با این روش به راحتی می‌توانید به یک مصاحبه شغلی در استرالیا دست پیدا کنید.

 سایتها و مراکزی وجود دارد که به افراد کمک می کنند تا برای کار در استرالیا آماده شوند. مانند:

1
English as a Second Language Program و Adult Migrant English Program
این دو مرکز، کلاس‌هایی را برای افراد غیرانگلیسی‌ زبان که به‌تازگی وارد استرالیا شده‌اند ارائه می دهند.
2
Australian Careers and Employment Centre for OBP Australia
این برنامه برای افراد حرفه‌ای خارجی بوده که درجست‌وجوی کار یا پیشرفت کاری در استرالیا هستند. آن‌ها به افراد حرفه‌ای در صنایع مختلف مانند مهندسی، مدیریت اجرایی، حسابداری، بانکی و مالی، فناوری اطلاعات، تحقیق و توسعه، آموزش و معماری کمک می‌کنند.
2
Skilled Professional Migrants Program – AMES
این برنامه، اطلاعاتی در مورد بازار کار در استرالیا ارائه نموده و شما را در فرآیند درخواست کار کمک می‌کند.
2
Australia English Institute Pty Ltd
با آموزش مهارت‌های ارتباطی زبان انگلیسی، به افراد غیربومی کمک می‌کند تا مهارت‌های گفتاری خود را برای مصاحبه‌های شغلی و کاری بهبود بخشند.

حقوق پرداختی در استرالیا

از تاریخ 1 ژوئیه 2023، حداقل دستمزد کشوری در استرالیا ساعتی 23/23 دلار استرالیا یا هفته‌ای 882.80 دلار (پیش از کسر مالیات) است؛ یعنی ماهانه 3531.2 دلار. اگر یک نیروی قراردادی یا موقت (Casual employee) باشید که مشمول حداقل دستمزد کشوری شوید، دراین‌صورت یک 25 درصد اضافه هم علاوه بر نرخ پایه به شما تعلق می‌گیرد.

میزان درآمد ماهانه در استرالیا، با توجه به شرایط نیروی کار متفاوت است. شرایطی از جمله نوع شغل، ساعات کاری، میزان تخصص و شهر و رشتۀ شغلی و بسیاری موارد دیگر می‌تواند در میزان درآمد ماهانه موثر باشد.

حداقل حقوق و دستمزد در هر کشوری، براساس موارد مختلفی ازجمله هزینه‌ها و تورم موجود در آن کشور تنظیم می‌شود. استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. حداقل حقوق در این کشور معمولاً به گروه کارگر تعلق دارد.

 

برخی مشاغل در کشور استرالیا جزو مشاغل پردرآمد به شمار می‌روند که این مشاغل با ارائه تخصص و شرایط مورد نیاز کارفرما، امکان دریافت حقوق بالا را برای شخص فراهم می‌کنند. از جمله مشاغل پردرآمد استرالیا می‌توان به انواع تخصص‌های پزشکی، رشته‌های مدیریتی و مهندسی اشاره کرد. از دلایل پردرآمد بودن برخی مشاغل، می‌توان به مطالعه زیاد، کار سخت، فشار روانی بسیار و ساعات کاری طولانی اشاره کرد.

برای رزرو وقت مشاوره با مشاوران متخصص ویزا مدرن به صورت کاملا رایگان کلیک کنید.